Síla myšlenek

Síla myšlenek

Zdravím tě z místa zvaného moje mysl a můj svět.  I když se to může zdát směšné je pro mě velice náročné dosáhnout  z mého vnitřního světa, do světa někoho jiného. Jde o to hlavně překonat onen stud že vaše myšlenky nejsou dost dobré, protože se mílovými kroky liší od těch myšlenek co slýcháváme kolem sebe a jsou už zaběhlé.

Mnozí z nás si ani neuvědomují že celý náš svět je složen vlastně jenom z myšlenek. Naše planeta je obrovské jeviště a lidé jsou jako herci (Sorry pane Shakespeare) a tvůrci.

Jenomže většina lidí si svoji obrovskou úlohu na tomhle světě neuvědomuje, máme sílu stvořit si co chceme a jak to chceme, samozřejmě při téhle tvorbě nesmíme opomenout základní vesmírný zákon:

Lásku.

sila myslenek

Jakkoli ti to teď zní absurdně tak není špatné se nad tím zamyslet. Každý z nás si představí pod slovem Láska něco jiného, každý má svůj myšlenkový vesmír složený z jiných myšlenek, a pod slovem Láska mu vyskáčou různé asociace.
Láska = něco co zažívají dva lidé když se milují? A není to možné zažít když je člověk sám?

Každý má pod tímto slovem uložené něco jiného, já tam například mám jednoduchý vesmírný zákon který mi radí abych respektoval všechny bytosti kolem sebe a neomezoval jejich tvorbu a to stejné bych si moc přál na oplátku zase z jejich strany.

Tenhle jediný a jednoduchý zákon umožňuje lidem tvořit cokoli co si přejí, ale jenom tak aby nepoškozovaly tvorbu a životy ostatních lidí. (žádných deset přikázaní nebo Sbírka zákonů která je tak tlustá že by se jí dal zabít slon)

Třeba právě proto je tolik lidí v dnešním světe nespokojeno v partnerském vztahu (a dost možná v celém svém životě). Pokud spolu nejsou dva lidé kteří mají chuť tvořit vesmír na stejné vlně se stejnými zájmy tak dochází k tomu že jeden z toho páru se musí vzdát svých snu a svobodného tvoření. Jak pak mohou být šťastní?

Pokud jsi s osobou a nemůžeš s ní tvořit společně budeš neustále narážet na mantinely a vyhraje ten silnější a nakonec tě zničí. Lidé se snaží změnit jeden druhého nebo sami sebe jenom proto aby zapadli do obrazu společnosti nebo bližních svých, ale co je to potom za lidi kteří tě neberou takového jaký jsi?

Jak síla myšlenek funguje v praxi?

Zkusíme to takhle, jednoduchý příklad.

Zavři oči, představ si že stojíš na prázdném místě. Tvoje mysl je absolutně prázdná. Žádné myšlenky (tohle asi zabere 🙂 ).

Nedokážeš pojmenovat jedinou věc co kolem sebe vidíš, protože je to pro tebe neznámé prostředí, nic takového jsi nikdy předtím neviděl, nikdy jsi na podobném místě nebyl. Příjemný horký vánek se ti opírá o tvář,  jemně ti čechrá vlasy. Vzduch krásně voní po slané vodě, uši ti naplní zpěv ptáků a křik drzých racků, pak tvoji pozornost upoutá šumění moře a zvuk vln narážejících na pobřeží. Mezi bosýma nohama tě jemně lechtá hřejivý písek. V mysli se ti objevilo překrásné klidné místo a cítíš se v něm šťastně. Cokoli kolem sebe cítíš, slyšíš nebo vidíš si můžeš prozkoumat sám a udělat si na to vlastní názor.

Jenže 😀

Na světě existují i ostatní tvůrci a ti možná nebudou mít tolik respektu k oné kráse kolem tebe, začnou vlastními myšlenkami pozměňovat svět kolem, použijí k tomu magický nástroj myšlenek:

Slovo.

Přijdou k tobě a řeknou ti:

„Ten vítr je pěkně protivnej že? Však koukni jak ti to zacuchává vlasy.“

„A co teprve ten smrad moře, hmm cítím z toho rybinu. No to je hnus.“

„Ti ptáci ale hlasitě řvou bolí mě z toho uši, nemohly by být na chvilku ticho?“

„Sakra mám ten odpornej písek mezi prstama, to je hrůza!!!“

Co uděláš? Budeš se sním přít o tom že to tak není? Že ty to cítíš jinak? Je pár variant a každý z nás je neustále uplatňuje v životě.

1.  Začít se s tím člověkem přít že jeho pohled na svět není ten správný a že ta vaše pravda je jediná na světě.
Sami si asi dovedete představit že tohle není zrovna ideální řešení, už jenom proto že to nakonec vede ke konfliktu. Takhle vlastně započali všechny války ve světě. Lidé nejsou schopni akceptovat že ostatní kolem nich vidí svět  jinak než oni a tak jim začnou vnucovat svoji pravdu za jakoukoli cenu 🙁
Teď nám například hrozí že vypukne další světová válka jenom proto že jedni věří že západní hodnoty jsou ty správné a druzí že zase ty východní. O tyto svoje názory se budou handrkovat na internetových diskuzích, v knihách, televizi a v poslední řadě na bitevním poli.
Tvoje dítě kterému jsi dlouhé roky dával lásku zemře někde ve válce protože  jeden člověk má jinou víru nežli druhý.

 2.  Názor toho druhého přijmout za svůj vlastní a nebo mu za každou cenu vnutit ten můj.
Tohle se nám děje velice často, nesnažíme se přemýšlet, nesnažíme si udělat náš vlastní názor na svět. Možná jsme  zapomněli že máme taky sluch, hmat, chuť a čich. Že si můžeme sami utvořit svůj názor na základě zkušenosti.
A tak papouškujeme co jsme kde slyšeli, bez nějaké snahy o vlastní myšlení a tvoření.

Usmát se na druhého poděkovat mu že ti umožnil náhled do jeho vesmíru a pokud se ti nelibí, jednoduše odejít.

3. Moje velice oblíbené řešení, pokud se lidské názory neshodují je podle mě, nejlepší řešení se rozloučit a raději se sdružovat s lidmi co jsou na stejné duševní frekvenci, co uvažují podobně jako ty, být ve společnosti lidí se kterými ti bude příjemně a konečně můžeš být šťastný.

A tak až budeš příště tvořit nezapomeň to dělat s láskou. Respektovat tvůrce kolem sebe.

A možná je hned svět lepší místo k žití 🙂

Pro svobodnenoviny.eu Michal Švarc

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Síla myšlenek

 • · Edit

  „S vírou a optimálně volenými slovy
  lze přemisťovat i největší velehory,
  ten kdo umí, ten může krátce řečnit
  a zdánlivě nemožné může uskutečnit.

  Jinak lapidárně řečeno: „Myšlenka může mít větší moc než ten největší balík peněz.“

  Budoucnost lidstva by měla záležet především na tom, jakou budoucnost chce mít každý jednotlivý člověk.

  Více viz článek: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*