Sice jsem nevinen, ale preventivně mne zavřete!

Sice jsem nevinen, ale preventivně mne zavřete!

Zní vám to jako naprostá hloupost? Mně také, ale pro představitele české sociální de­mokracie to je doslova mantra. Každého politika z této strany, který je z čehokoli obviněn, nutí členové jejího vedení k odstoupení z funkce.

A tím i ke spáchání politické sebevraždy v přímém přenosu.

Našel jsem jen jedno logické vysvětlení tohoto podivného jevu. Asi si jsou si vědomi, že všichni členové sociální demokracie ve vysokých funkcí se běžně dopouštějí trestných činů a že tudíž budou s vysokou pravděpodobností odsouzeni. Jinak je přece rozumné a lo­gické proti obvinění s využitím všech zákonných postupů bojovat. Jakoby těch neopodstat­něných obvinění bylo málo. Podobných příkladů bychom našli desítky, v širším měřítku možná stovky až tisíce. Zkorumpovanost státních zástupců a soudců už překračuje všechny meze.

Máte-li „dobré známé„ na těch správných místech a dostatek peněz na korupci, doká­žete zajistiti minimálně obvinění v podstatě kohokoli. Taková je situace v „neprávním“ čes­kém státu.

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek

Ve chvíli, kdy bude každý veřejně aktivní politik donucen k odstoupení na základě ve svém závěru prokazatelně neopodstatněného obvinění na základě „prevence viny“, dá se říci, že o tom, kteří lidé mohou být ve vysokých politických funkcích, již nerozhodují voliči, ale policie a státní zástupci. Politik, který ví, že je jeho obvinění neoprávněné, měl by zůstat dále ve funkci a tvrdě bojovat nejen o své očištění, ale i o potrestání těch, kteří se na jeho neoprávněném obvinění podíleli. A to tvrdím přesto, že jsem ze zásady odpůrce sociální demokracie. Ale souhlasím s premisou, že o obsazení vedoucích politických funkcí státu by měli rozhodovat voliči, nikoli policie a státní zástupci.

Doslova tragické však je, že se na honu na „politické čarodějnice“ nesmírně iniciativně a doslova i aktivisticky podílejí moderátoři České televize. Důkazem je vpravdě neuvěřitelný nátlak moderátora pátečních Událostí a komentářů Lukáše Dolanského na politologa Bohu­mila Doležala, který se jím ani po opakovaných výzvách nenechal donutit k povinně-dobro­volnému vyjádření, že každý politik, který je z čehokoli obviněn, musí okamžitě odstoupit. Pan Doležal rozumně argumentoval spoustou nedávných zkušeností, kdy se obvinění nejen neprokázala, ale uplatnění „prevence viny“ způsobilo v naší zemi i značné politické škody.

Vsaďte se, že Bohumil Doležal se po dlouhou dobu, možná už nikdy, na obrazovce České televize neobjeví. Její vedení totiž jiné, než „politicky korektní názory“, odvysílat nedovoluje. Naprosto jednoznačně je to vidět na jednostranném a pravdivou informovanost veřejnosti neumožňujícím zpravodajství. Cenzura, jako z praku!  Ani v nehorším snu jsem před lety netušil, že jednoho dne budu hledat pravdu místo na veřejnoprávní televizi na serveru Al-Džazíra. Až tam jsme to dopracovali!

Václav Husák

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komen­tare/215411000371023/

Čas 38:55 min.

 

Václav Husák

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*