Shoda okolností? Izrael zahájil zatím největší „cvičení“ letectva den po dohodě s Íránem

Jsme si jisti, že to všechno bylo naplánováno dlouhou dobu dopředu, ale ironii tím neztrácíme. Den poté, co USA rozběsnily Izraelce s čímsi, jako dohoda s Íránem, tak Izrael poprvé v historii Izraelského letectva zahájil vojenské cvičení „Modrá vlajka“ – tj. mezinárodní cvičení letectva s účastí USA, italského a řeckého letectva.

Přes blog Izraelských obranných sil:

Tuto uplynulou neděli 24. listopadu Izraelské letectvo zahájilo – poprvé v izraelské historii – mezinárodní vojenské cvičení Modrá vlajka na letecké základně Ovda v jižním Izraeli. Toto rozsáhlé vojenské cvičení je spojeným cvičením s USA, italskými a řeckými silami a proběhne výhradně v angličtině. Toto cvičení, které potrvá až do čtvrtka 28. listopadu, je součástí programu elitního výcviku IAF. Cílem tohoto cvičení je zlepšit celkovou izraelskou schopnost letecké obrany, spolu se společným poučením a se spoluprací s globálními spojenci.

Zahájení cvičení se zúčastnil americký velvyslanec Dan Shapiro. „Izrael žije v nebezpečném sousedství. Potřebujeme nejlépe vybavené, nejlépe vycvičené síly, jak je to jen možné, aby ochránily náš lid a naši bezpečnost,“ řekl. „Rovněž potřebujeme spojence a my ty velké spojence máme tady … všichni budeme cvičit spolu a posilovat partnerství, které je s každým uplynulým rokem ještě silnější.“

e cvičení patří workshopy, které simulují nepřátelské síly stejně jako výcvikové mise k identifikaci protileteckých raket. Cvičení bude předváděčkou vzdušných schopnosti Izraelského letectva. IAF jen minulý měsíc provedla speciální letové cvičení dalekého dosahu, při němž eskadrony nacvičovaly doplňování paliva za letu k otestování schopnosti IAF pro výjimečně daleké lety.

„Pro nás je to o společném výcviku,“ vysvětloval voják US Air Force. „Směřovali jsme k tomuto cvičení už několik let. Teď jsme tu, abychom pracovali společně.“

Na „Modré vlajce“ se pracovalo po déle než rok, a IAF v posledních šesti měsících v očekávání tohoto cvičení prováděly dva výcvikové lety denně kromě provádění přípravných workshopů během letoška, na nichž se letecké týmy cvičily v letech vedených výhradně v angličtině. I zástupci z dalších zemí cvičení pozorují s možností účasti v příštích letech.

zdroj : zerohedge.com  překlad : Miroslav Pavlíček vyšlo na : ac24.cz

Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*