Seznamte se s F-35 – jedním z nejhorších letounů americké armády

Seznamte se s F-35 – jedním z nejhorších letounů americké armády

Stíhačky páté generace F-35 byly zařazeny americkou webovou stránkou Business Insider na seznam nejhorších modelů zbraní v amerických ozbrojených silách.         

Podle amerického sdělovacího prostředku se po celou dobu přípravy plánů F-35 objevovalo velké množství technických poruch a výrobních problémů. V důsledku poslední inspekce Pentagon došel k závěru, že problémy s bezpečnostními a bojovými schopnostmi letounu nadále přetrvávají.Kromě toho, náklady na provozní program letounu dosáhly 1,2 bilionu dolarů, uvedl americký portál.

Kromě letounů F-35, torpédoborce třídy Zumwalt, válečné lodě operující v pobřežní zóně (LCS), letadlové lodě třídy Gerald Ford, stejně jako elektromagnetická děla, které byly zahrnuty do seznamu sestaveného portálem Business Insider.

Torpédoborci třídy Zumwalt měly problémy s motory, elektronikou, zbraněmi a pravděpodobně také se systémem identifikace stealth, přestože byly na jejich vytvoření vynaloženy miliardy dolarů.

Lodě LCS také trpí řadou technických poruch. Jejich schopnost přežít v podmínkách intenzivního boje jsou však důvodem ke znepokojení, zdůraznil autor článku.

Letadlové lodě třídy Ford mají také podobné problémy. Inspekce Pentagonu tak zjistila, že kritické systémy pro letecké mise nejsou bezpečné, upozorňuje Business Insider.

Drahé elektromagnetické dělo, které bylo v USA vyvíjeno více než deset let, má technické nedostatky, jako je omezená rychlost střelby a značná spotřeba energie, což neumožňuje nahradit stávající zbraně, píše Business Insider.

Mezitím, šest pilotů F-35 americké armády při tréninku vytvořilo omylem tvar velmi podobný mužskému penisu, podle úředníků Air Force.

V prohlášení bylo uvedeno, že piloti 56. stíhacího křídla na letecké základně Luke v Arizoně simulovali letecký boj a náhodně vytvořili tento tvar na obloze.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*