Severní Korea je připravena potopit americkou letadlovou loď „jedním úderem“ – oficiální korejský deník

Severní Korea je připravena potopit americkou letadlovou loď „jedním úderem“ – oficiální korejský deník

Severní Korea pohrozila, že potopí americkou letadlovou loď Carl Vinson, která dnes dorazila do vod v blízkosti Korejského poloostrova. Japonsko mezitím uvedlo, že se dvě z jeho lodí připojily ke skupině letadlových lodí kvůli „společným cvičením.“

„Naše revoluční síly jsou připraveny potopit americkou letadlovou loď jedním úderem,“ uvádí Rodong Sinmun, oficiální deník severokorejské vládnoucí Dělnické strany, který citovala agentura Reuters.

Deník údajně označil letadlovou loď za „vyžrané zvíře“, zatímco napsal, že potopení lodi by bylo „skutečným příkladem pro ukázku síly naší armády.“

Skupina letadlových lodí by měla dorazit do vod Korejského poloostrova „během několika dní“, řekl americký viceprezident Mike Pence, aniž by uvedl konkrétní podrobnosti.

Mezitím, japonští torpédoborci Samidare a Ashigara se připojili ke skupině USS Carla Vinsona, aby provedli „různé taktické cviky,“ uvedly japonské námořní sebeobranné síly (JMSDF) ve svém prohlášení. Oblast, ve které má probíhat cvičení, byla nejasně popsána jako „západní Pacifik.“Napětí mezi Severní Koreou a USA vzrostly exponenciálně během posledních několika týdnů, protože USA opakovaně tlačily na Pchjongjang, aby zrušil své jaderné a raketové programy. Prezident Donald Trump poslal letadlovou loď Carl Vinson na Korejský poloostrov jako součást „velmi silné armády“ k zastrašení Pchjongjangu, který i nadále varoval před novými balistickými raketami.

Pchjongjang opakovaně vyzval Washington, aby přestal se svou „vojenskou hysterií“ a jednal „smysluplně“ – nebo bude čelit nemilosrdné reakci, pokud budou pokračovat „provokace“ proti Severní Koreji.

Napětí vyvrcholilo minulý týden, když Mike Pence oznámil „konec strategické trpělivosti“ se Severní Koreou a zároveň uvedl, že „všechny možnosti jsou na stole.“

„Čím větší cíle, jako je jaderná letadlová loď, plující k našim břehům, tím efektivnější bude náš zničující úder,“ uvedlo ministerstvo obrany Severní Koreje podle různých zpráv z médií.

Ministr obrany USA však odmítl prohlášení Pchjongjangu a označil jej za provokativní, ale prázdné.

„Všichni slyšíme jejich slova opakovaně, jejich slovo není upřímné,“ řekl v pátek americký ministr obrany James Mattis.

Rusko varovalo obě strany, aby se nepouštěly do vojenských akcí.

Zatímco riskantní jaderné a raketové akce Pchjongjangu porušují rezoluce Rady bezpečnosti OSN, mohou být použity jako omluva k porušení mezinárodního práva a Charty OSN, stejně jako v Sýrii, uvedl ruský minstr zahraničí Sergej Lavrov.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu USS Carl Vinson Foto: Wikipedia.org)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*