Setkání skupiny Bilderberg proběhlo pod stejným utajením, jako vždy

Setkání skupiny Bilderberg proběhlo pod stejným utajením, jako vždy

Konference skupiny Bilderberg 2016 byla opět držena v naprostém utajení, v německých Drážďanech uprostřed těžce ozbrojených stráží.    

Konference se konala od 9. do 12. června v německém hotelu Taschenbergpalais v Drážďanech bez tiskové konference nebo bez jakéhokoli prostoru k vyjádřením nebo diskuzi.

Na setkání se podílelo asi 130 účastníků z 20 zemí.

Mezi prominentními hosty byl například bývalý poradce pro americkou národní bezpečnost Henry Kissinger, Král Willem-Alexander z Nizozemska a bývalý šéf CIA David Petraeus.

Konference se také účastnili čtyři ministři financí, dva premiéři, tři členové německé vlády, místopředseda Evropské komise a vedoucí švýcarského parlamentu, podle oficiálního seznamu účastníků.

„Jako vždy byla přítomna různorodá skupina politických představitelů a expertů průmyslu, financí, akademické obce a médií,“ stojí na internetových stránkách skupiny.

V sobotní zprávě, reportér deníku Guardian Charlie Skelton napsal, že výzýval účastníky setkání ve snaze zjistit více informací o tajnůstkářské konferenci tím, že požádal členy o možnou tiskovou konferenci.

V odezvě, Marie-Josée Kravisová, vedoucí pracovnice amerického konzervativního think tanku Hudson Institute, se smíchem uvedla: „ Malby ve staré mistrovské obrazárně jsou nádherné,“ když se vracela zpět na konferenci.

„Musíte tam prostě jít a podívat se,“ dodala Kravisová, která je ve zprávě označována jako „členka řídícího výboru skupiny Bilderberg.“

Její manžel, Henry Kravis se na otázku také zasmál a uvedl: „Jak jde obchod v KKR (jeho společnost)?“ Předtím, než byli oba uvedeni bezpečnostním koridorem.

Jediní účastníci pracující jako novináři uvnitř setkání jsou z deníků NBC, Bloomberg a Financial Times.

Tato skupina však letos zveřejnila seznam témat diskuze: (1) aktuální dění, (2) Čína (3) Evropa: migrace, růst, reformy, vize, jednota, (4) Střední východ (5) Rusko (6) USA politická scéna, ekonomika: růst, dluh, reformy, (7) kybernetická bezpečnost, (8) geo-politika cen energií a komodit, (9) prekariát a střední třída a nakonec (10) technologické inovace.

Setkání Bilderberg se účastní pouze pozvaná komunita, která pořádá každoroční setkání s účastí asi 140 hostů. Skládá se z mnoha bohatých a vlivných lidí v oblasti politiky, bankovnictví, obchodu, armády a sdělovacích prostředků.

Tato skupina definuje konferenci jako „fórum pro neformální diskuzi o hlavních problémech, kterým svět čelí. Zasedání se koná pod pravidlem Chatham House, v němž se uvádí, že účastníci mají možnost využít obdržené informace, ale nesmí být odhalena ani totožnost ani příslušnost účastníků.“

Skupina se poprvé setkala v roce 1954 v hotelu Bilderberg v Nizozemsku, po kterém byla skupina pojmenována.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Leonhard Foeger / Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Setkání skupiny Bilderberg proběhlo pod stejným utajením, jako vždy

  • Jaký katastrofy zase na nás vymyslely? Válka, ta už je na spadnutí. Více jim jde o ruské suroviny na Sibiři a otroky co by na ně dělali! Otroky už v EU mají, ted jen Putina a jeho bohatou zemi. Ale nějak se jim hroutí EU koncetrák /Brexit/, hold taky to nemají s námi jednoduché na ovládnoutí Světa!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*