Sestřelení Su-24 je důvodem k válce, ale Rusko se rozhodlo pro nesymetrickou reakci

Sestřelení Su-24 je důvodem k válce, ale Rusko se rozhodlo pro nesymetrickou reakci

Sestřelení ruského bombardéru Suchoj tureckým letectvem bylo dostatečným důvodem k zahájení války, ale Moskva se rozhodla nereagovat symetricky, prohlásil ruský premiér Dmitrij Medveděv.

„Co dělaly země 20. století v podobné situaci? Začala válka,“ uvedl Medveděv v diskusním televizním pořadu „Talk to the Prime Minister“.

Medveděv uvedl, že Ankara „porušila normy mezinárodního práva,“ a dala Rusku to, co se nazývá v mezinárodním soudním jazyce „casus belli“, neboli, důvod k zahájení války.

Jednalo se o přímý útok na jiný stát. V současné situaci je válka tím nejhorším, co se může stát. To je důvod, proč bylo rozhodnuto neučinit symetrickou odpověď na to, co udělali Turci,“ vysvětlil premiér.

Ruský premiér Dmitrij Medveděv
Ruský premiér Dmitrij Medveděv

„Přesto jsme museli učinit kroky, aby pochopili, že ponesou odpovědnost za své činy. Přesně z těchto důvodů a pro bezpečnost našich občanů byly učiněny významné rozhodnutí,“ uvedl Medveděv, který hovořil o ekonomických a jiných sankcích, které Rusko zavedlo proti Turecku.

Je třeba si uvědomit, že ruské akce nejsou efektivními sankcemi, ale spíše „ochranná reakce“ ruského státu,“ uvedl Medveděv.

Hovoříme-li o ruských vojenských výdajích, zdůraznil premiér, tak rozhodnutí přijaté před pěti lety, zvýšit výdaje na obranu, byly „naprosto správné“.

„Co můžeme říci o naši zemi? Je to největší země na světě s nejdelší hranicí. Pokud se nám nepodaří udržet spolehlivé ozbrojené síly, jednoduše bychom už naši zem neměli,“ uvedl Medveděv.

Premiér současně odmítl zveřejnit údaje o výši rozpočtu na obranu a vojenské operace proti islámským teroristům v Sýrii.

„Je to tajné. Mohu vám říci následující: zaměstnávání ruských ozbrojených sil v Sýrii zůstává jen v rámci rozpočtu ministerstva obrany.“

 

 

RT/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Sestřelení Su-24 je důvodem k válce, ale Rusko se rozhodlo pro nesymetrickou reakci

  • Místo osočování a pomlouvání můžeme být panu Putinovi vděčni. A to všichni, každý člověk na této planetě. Za to, že má zdravý rozum a nenechal se těmi šílenci vyprovokovat. To je přesně to, o co se mermomocí snaží. Současné spojenectví nám všem přinese dříve nebo později jenom zkázu.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*