Server WikiLeaks zrušil plánované odhalení o Clintonové kvůli obavám o bezpečnost

Server WikiLeaks zrušil plánované odhalení o Clintonové kvůli obavám o bezpečnost

Server Wikileaks zrušil plánované odhalení o demokratické prezidentské kandidátce Hillary Clintonové, s odvoláním na „obavy o bezpečnost“.    

Julian Assange, zakladatel webových stránek, který již dlouhou dobu žije na ekvádorské ambasádě v Londýně, učinil toto prohlášení z balkónu ambasády.

Reportér NBC News James Rodriguez také uvedl na svém Twitteru v neděli večer, že tato událost byla odvolána.

„Vzhledem k bezpečnostním obavám na ekvádorském velvyslanectví, Julian Assange oznámil, že odhalení o Clintonové bylo zrušeno,“ uvedl Rodriguez.

Skupina kolem Assange zveřejnila v posledních měsících téměř 20.000 e-mailů z Demokratického národního výboru (DNC). Úniky odhalily úsilí zasvěcenců uvnitř Demokratické strany, zmanipulovat kampaň soupeře Clintonové, senátora Berniho Sanderse.

Odhalení vyvolalo politickou bouři a vyústilo v rezignaci předsedkyně DNC Debbie Wasserman Schultzové po urputném boji o vliv ve straně.

Uniklé e-maily také vedly k nárůstu napětí mezi Ruskem a USA, jelikož mnozí obviňují Moskvu, že se snaží zasahovat do vnitřních záležitostí Ameriky.

Nové odhalení však mělo být údajně mnohem rozsáhlejší a mohlo navždy zvrátit výsledky závodu o prezidentský post.

Roger Stone, zastánce republikánského kandidáta Donalda Trumpa uvedl na svém Twitteru v neděli ráno, že Clintonová by byla v důsledku odhalení „vyřízena“.

Nebylo ihned jasné, zda WikiLeaks plánuje jiný termín.

Kampaň Clintonové byla zasažena mnoha kontroverzemi od svého počátku v roce 2015.

Clintonová čelila útokům a podstoupila federální vyšetřování za používání soukromého serveru k posílání tisíců e-mailů souvisejících s prací během jejího působení ve funkci ministryně zahraničních věcí.

Bývalá první dáma byla také obviněna z provozování systému financování vlivu v Clinton Foundation, která byla založena v roce 2001 bývalým prezidentem Billem Clintonem.

Nadace tvrdí, že se snaží řešit celou řadu otázek od zdraví a wellness k rovnosti žen a mužů ve světě, ale důkazy naznačují, že Clintonová využívala svou pravomoc, aby dělala politické laskavosti pro některé z předních dárců jejich rodinné organizace.

 

(PressTV/ svobodnenoviny.eu Jullian Assange Foto: AFP)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*