Server WikiLeaks odhalil, že CIA se vměšovala do francouzských prezidentských voleb v roce 2012

Server WikiLeaks odhalil, že CIA se vměšovala do francouzských prezidentských voleb v roce 2012

V krocích, které mají vyvolat novou bouři obvinění, že Rusko bude zasahovat do nadcházejících francouzských voleb, server Wikileaks zveřejnil tři utajované „úkolové rozkazy“ od CIA, které odhalují podrobnosti o sedm měsíců dlouhé špionážní kampani a zapojení této agentury do francouzských prezidentských voleb v roce 2012.

Nejnovější série odhalení je obsažena ve třech „úkolových řádech“ CIA zveřejněných jako kontext pro nastávající – a kryptické- CIA série vault 7.

Označené jako cíle jsou francouzská Socialistická strana (PS), Národní fronta (FN) a Unie pro lidové hnutí (UMP), společně se současným prezidentem Francoisem Hollandem, poté prezident Nicolas Sarkozy, současná průkopnice Marine Le Penová a bývalí prezidentští kandidáti Martine Aubry a Dominique Strauss-Khan.

Podle serveru Wikileaks, operace CIA zpočátku běžely po dobu 10 měsíců ode dne 21. listopadu 2011, do 29. září 2012 a pokračovaly i v dubnu a květnu 2012 po francouzských prezidentských volbách a při tvorbě nové vlády.

Konkrétní pokyny, kterými byli zaúkolováni důstojníci CIA, byly odhalit soukromá jednání Sarkozyho o „ostatních kandidátech“, stejně jako způsoby, jakými jednal se svými poradci. Ani Sarkozyho dřívější sebeidentifikace jako „Američan Sarkozy“ jej neochránila před americkou špionáží ve volbách v roce 2012 a během jeho prezidentství.

CIA soudí, že strana UMP Nicholase Sarkozyho neměla zajištěno znovuzvolení a nařídila důstojníkům, aby zajistili soukromá jednání Sarkozyho „o ostatních kandidátech,“ jakož i detaily o tom, jak jednal se svými poradci, podle uniklých dokumentů.

 

V rámci odhalení, špionážní rozkaz na „nevládnoucí politické strany a strategické volební plány“ kandidátů, které cílily na Françoise Hollanda, Marine Le Penovou a další představitele opozice, požadoval získat: strategie opozičních stran ve volbách, informace o dynamice vnitřních stran a objevujících se lídrech, snahy ovlivnit a realizovat politická rozhodnutí, podporu ze strany místních vládních úředníků, vládních či politických elit, pohledy Spojených států, úsilí dosáhnout na jiné země, včetně Německa, Velké Británie, Libye, Izraele, Palestiny, Sýrie a Pobřeží slonoviny, jakož i informace o osobě a financování kandidáta.

 

(Hangthebankers/svobodnenoviny.eu Nicolas Sarkozy Foto: AP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*