Seriál kdo je kdo o našich politicích: Kdo je Svatopluk Němeček?

Seriál kdo je kdo o našich politicích: Kdo je Svatopluk Němeček?

Díl dvanáctý

Náš seriál je stále na cestě a jede jak o život. Kdopak dnes asi neunikne naší pozornosti? Co třeba pan doktor Rumíček, náš Sváťa?

Kdo je Svatopluk Němeček?
Ministr zdravotnictví, který svou politickou kariéru začal coby člen Strany zelených. Zřejmě se mu moc nezamlouvalo být jen řadovým člen, z toho přeci nejsou žádné výhody. Přesedlal tedy k ČSSD, to už je jiná káva. Tady se může vše a výhody padají do kapes tak lehce, ani se namáhat nemusí. Už jako ředitel ostravské Fakultní nemocnice předvedl své „kvality a kompetentnost“. Byl tak úspěšný, že se dostal i do hledáčku policie. Nevěříte? Náš Sváťa totiž miluje „skutečně výhodné nabídky“. Má pořádný malér, i když se nám snaží namluvit opak. Nákup přístroje Cyberknife, který uskutečnil byl dle šetření policie předražen o 65 milionů  které měly být  provizí, kterou nemocnice zaplatila prostředníkovi za jeho pořízení.

Část peněz dokonce policisté měli zajistit na účtech nejmenované moravské firmy. To je ale šikulka. Aby si  napravil reputaci, tak objednal praní velkého prádla. Jak jinak než za „výhodnou nabídku“. Ta nejvýhodnější se mu zdála od firmy RENATEX a.s. a uzavřel s ní smlouvu. Co na tom, že budou v ostravské nemocnici prát třikrát dráž než v pražské Tomayerově nemocnici, která má zhruba stejný počet lůžek. Možná, že REMATEX přidává do pracího prášku zlatý prach. Ale, co on to přeci daňový polatník rád zaplatí.

Náš Sváťa má  rád život ve velkém stylu a tak musí přeci dobře reprezentovat.  Luxusní vila, to je dobrý nápad. No a kde jinde než v moravském Beverly Hills, tedy Čeladné. Bude mezi svými, vždyť tam mají sídlo i daší kamarádi ze strany. A ani nevyšla moc draho, prý jen 10 milionů. Představte si jaký je to spořílek, když si ji pořídil z vlastních úspor. Pravda něco mu přidala manželka a na zbytek si vzal hypotéku. Ale znáte to z minulosti, též byli tací, kterým přispěli příbuzní, vše bylo křišťálově čisté, že to ani křišťálovější být nemůže…

Jen ta ministerská práce, kdy se udělala sama. Ale ona ne a ne a podle toho to také ve zdravotnictví vypadá. Nedostatek lékařů o nižším personálu nemluvě. Když přijdete s úrazem na pohotovost tak se vás první otázkou nezeptají, co se vám stalo, ale máte uhrazený poplatek? Ale s tím si přeci Sváťa nebude lámat hlavu, hlavně, když to sype. V kuloárech se šeptá, že Sváťa má svého privátního poradce, odborníka. Kdo, žo to má být? No přeci majitel největšího zdravotního impéria Agel, miliardář Tomáš Chrenka.
Nyní je tedy na místě otázka, chcete, aby se ministr, který se dopouští pochybení při správě cizího majetku, dál potuloval po vládních chodbách? Dovolíme mu, aby dále v deliriu pobíhal po sněmovně s urnou v podpaží?

 

(Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček Foto: ČSSD)
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Seriál kdo je kdo o našich politicích: Kdo je Svatopluk Němeček?

  • Pozor na socany. Díky dluhu, který jim narostl do astronomické sumy jako klasickému dlužníkovi typu mrtvý brouk, se budou snažit získat peníze na své přežití. Ohroženy jsou všechny veřejné rozpočty a majetky obcí, které socani ovládají. Konec ČSSD je nevyhnutelný nejen díky dluhům, ale hlavně díky tomu, že se strany zmocnili bezpáteřní Sobotka a Chovanec. K maskování tunelování rozpočtů budou organizovat různé sbírky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*