Seriál kdo je kdo o našich politicích: Kdo je Richard Brabec?

Seriál kdo je kdo o našich politicích: Kdo je Richard Brabec?

Díl čtrnáctý

Seriál kdo je kdo vám opět přináší další díl ságy vláda zrádců, aneb ukažme si její  pravou tvář.  A čí tvář dnes odhalíme? Což takhle dalšího kozla zahradníkem, našeho Ríšu?

Kdo je Richard Brabec?
Manažer z chemického byznysu v roli ministra životního prostředí. I když je celkem nenápadný, přesto je dost možná nejkontroverznějším členem vlády. Máme snad  věřit tomu, že bojuje proti tomu, co předtím prosazoval? Jak se takový politický migrant až do vlády dostal? Svou stranickou kariéru začínal v OF, následovala ODS, Unie svobody, aby nakonec přeběhl k ANO.

Že je ale náš Ríša pěkně vykutálený ptáček, co říkáte? A není to náhodou střet zájmů, když bývalý ředitel a předseda dozorčí rady jedné z Babišových chemiček, Lovosické Lovochemie. či předtím ředitel Unipetrolu a Spolany dnes spravuje resort životního prostředí? Tak vám nevím, ale je v zájmu našeho životního prostředí prolomení těžebních limitů, pro které náš Ríša tak vehementně, vlastně vůbec jako první ministr tohoto resortu, hlasoval a odůvodnil to tím, že prolomení limitů není drancování krajiny? On se Ríša, jako nejmilejší Babišův ministr, velmi činí. Otázkou je, zda to dělá pro naši zemi, nebo spíše pro vlastní kapsu. Co asi jako člen představensta lobbistické organizace Svaz chemického průmyslu preferuje více? A co ten jeho kostliveček? Nerad přiznává, že je objektem zájmu útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality. Proč? Vyšetřovatelé přezkoumávají, zda neporušl zákon, když v roce 2014 jmenoval ředitelem České inspekce životního prostředí  Erika Geusse.

Zdá se že byl tedy dosazen do funkce v rozporu se zákonem o státní službě. Ríša rád rozhazuje penízky, tedy ne své vlastní, ale ze státní kasy. Posvětil České inspekci životního prostředí najmutí jedné z nejdražších advokátních kanceláří v zemi. Vlastně proč ne, daňový poplatník to přeci rád zaplatí. Tedy upřímně by mě zajímalo, co pak mají na práci právníci tohoto ministerstva.

Že bychom je platili za nic? A tradiční otázka závěrem, chcete, aby se dál znečišťovalo ovzduší s tichým souhlasem chemického lobbisty? Necháme ho dále šlapat po kobercích ministerské kanceláře?

 

(Ministr životního prostředí Richard Brabec Foto: Pv-tech.org)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*