Sergej Lavrov: Svobodná syrská armáda je fantom. Kde působí? Nikdo o ní nic neví.

Sergej Lavrov: Svobodná syrská armáda je fantom. Kde působí? Nikdo o ní nic neví.

Svobodná syrská armáda a obecně tzv. umírněná opozice je stále „fantomem“, uvedl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a dodal, že Moskva již vyzvala USA, aby vysvětlily, o koho se jedná, a kde tato skupina sídlí, informovala tisková agentura TASS.

„Nikdo nám nebyl schopen říci, kde tato syrská svobodná armáda působí, nebo kde a jak ostatní jednotky umírněné opozice jednají,“ uvedl Lavrov.

„Budeme připraveni s nimi navázat kontakt, pokud se skutečně ozbrojené skupiny vlastenecké opozice skládají ze Syřanů, dodal ministr zahraničí.

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov Foto : PressTV
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov Foto : PressTV

„Zatím zůstává svobodná syrská armáda „záhadnou skupinou“, uvedl. „Nikdo o nich nic neví,“ uvedl Lavrov.

Lavrov také uvedl, že požádal amerického ministra zahraničí John Kerryho, aby mu poskytl informace o této skupině a jejím vedení.

Minulý týden, mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov uvedl, že „ existují absolutně kontroverzní informace o této tzv. armádě.“ „Co je svobodná syrská armáda? Je to oficiální termín? Jsou to oficiální ozbrojené síly, nebo co to je?“ uvedl Peskov.

Peskov zopakoval, že Rusko podpoří Sýrii v boji proti teroristické skupině Islámský stát a dalším extremistům a teroristům.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*