Senátor Krymu: Mír v Donbasu by byl možný pouze s novým režimem v Kyjevě

Senátor Krymu: Mír v Donbasu by byl možný pouze s novým režimem v Kyjevě

„Současné kyjevské orgány by neměly být jen odvolány ze svých funkcí, ale také by měly dostat zasloužené tresty za to, co způsobily v Donbasu proti civilistům.“    

Konflikt v Donbasu může být vyřešen pouze s novým vedením Ukrajiny,“ uvedl senátor.

Ukrajinský prezident Petro Porošenko, který navrhuje nové možnosti pro řešení situace v Donbasu, se chce buď vyhnout implementaci dohod v Minsku, nebo je „opravit“ svým vlastním způsobem.

Sergei Tsekov, senátor Krymu, vyjádřil tento názor pro deník RIA Novosti.Porošenko dříve oznámil dohodu s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem o přípravě návrhu pro řešení konfliktu v Donbasu ve formátu „Normandie“ (Rusko, Ukrajina, Francie a Německo), který může být nazván „Macronovou formulou“.

„Porošenko se snaží vymanit s implementace Minských dohod, a proto je to ztráta času. Nebo se sám pokusí „opravit“ dosavadní dohody,“ uvedl Cekov.

Cekov zdůraznil, že všechny body Minských dohod byly projednány, jasně vysvětleny a musí být dodržovány. „Ale Porošenko je nehodlal dodržovat, ani před, ani po podpisu dokumentu,“ uvedl senátor.

Cekov věří, že skutečné vyřešení situace v Donbasu je možné pouze s „novým, schůdným a adekvátním vedením Ukrajiny,“ až se Porošenko a celý jeho tým dostanou do politického zapomnění.

Cekov zároveň vyjádřil své přání, aby zástupci současných úřadů v Kyjevě nebyli pouze odvoláni ze svých funkcí, ale aby také dostali zasloužené tresty za vše, co v Donbasu učinili proti civilistům.

 

 

(Fort-russ/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: RIA Novosti/ Nikita Sergeyev)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*