SENÁT: I já jsem všemi deseti pro zrušení senátu

SENÁT: I já jsem všemi deseti pro zrušení senátu

Nejde jen o to, že je to jen byrokratická trafika a odkladiště nezvolených, případně již nezvolitelných „bývalých parla-menťáků“ v počtu 81 ks. Jde také o peníze.

Na co mají nárok: http://www.psp.cz/sqw/text/hp.sqw?k=683&z=3729

A kolik že vlastně utratí:

http://zpravy.idnes.cz/nahrady-senatori-telefonovani-limity-dxd-/domaci.aspx?c=A160407_221747_domaci_kha

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tisk-odhaluje-vysoke-nahrady-senatoru-Jen-Valenta-a-Hlavaty-si-neberou-skoro-nic-429884

Zrušit lze vše.

Senátoři si své zrušení určitě sami neodsouhlasí, kdo by chtěl přijít o tak finančně lukrativní zaměstnání za minimum pracovní námahy a nulovou trestní zodpovědnost.

K výkonu funkce senátora jsou zapotřebí pouze dvě věci.

  1. Nejpozději v 1. den voleb dosáhnout věku 40 let
  2. Líbivě musíte umět mluvit třeba i o prdu, hlavně že to bude znít fundovaně a erudovaně, sem tam do hovoru vložit cizí slovo a hlavně se naučit nic neříkající fráze.

Promiňte, ještě bych zapomněla jednu další podmínku:

  1. je třeba mít i někoho, kdo vás na kandidátku napíše – a to je někdy svízelné, jak nemáte řádnou „tlačenku“, máte smůlu.

S tímto vybavením máte minimálně na 6 let vystaráno. Když budete mít štěstí, můžete mít i 20 let zašívárny, jako třeba Štěch, Sobotka a Eybert – ti jsou v senátu již od počátku – od roku 1996 do nynějška.

V praxi je „práce“ senátora naprosto „proplouvací“.  Obecně totiž platí, že pokud nějaký návrh zákona nebude Senátem projednán, bude se považovat za schválený uplynutím 30-ti denní lhůty pro Senát. Takže pokud Senát tento návrh zákona neprojednal, je platný.

Sveze se s „nedůležitými“ věcmi i věc důležitá pro občany ČR? Samozřejmě že ano. Stejně tak jako změna Občanského zákoníku či Zákoníku práce, v neposlední řadě i nově připravovaný Trestní zákoník omezila a omezí práva občanů ČR, či alespoň jim značně znepříjemní život jak byrokracií a okleštěním práv.

Nebo třeba dnes, (20. 4. 2016), třeba nebylo projednáno „3. Čtení – Vládního návrhu ústavního zákona o celostátním referendu /sněmovní tisk 559/.“

Pro někoho to důležité není, ale pokud se třeba vstup do EU řídil výsledkem referenda v roce 2003, může se klidně uspořádat i referendum o zrušení Senátu, o vystoupení z EU, o zákazu Islámu v ČR…

https://cs.wikipedia.org/wiki/Referendum_o_p%C5%99istoupen%C3%AD_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky_k_Evropsk%C3%A9_unii

 

Celkem voličů Neplatných hlasů Volební účast (%) Pro (%) Proti (%)
8 259 525 100 754 4 557 960 (55,21) 3 446 758 (77,33) 1 010 448 (22,67)

Zajímalo by mě, jaká by se dnes na tabulce objevila čísla, kdyby se konalo referendum o vystoupení ČR z EU. Možná by kolonka PRO přetrumfla těch 77,33%. A jak znám naše politiky, konala by se referenda tak dlouho, až by se ta čísla razantně zmenšila.  O ostatních návrzích na referendum si také nedělám přílišné iluze.

Nejúčinnější zbraní proti Senátu je, prostě nikoho nevolit nebo rozhodnout v referendu o změně Ústavy ČR, protože je jinak prakticky nezničitelný. Nebo to prostě vyřešit jako ti páni českých stavů v roce 1483 nebo ti známější v roce 1618.

A POZOR!!!

K tomu ani nepotřebujeme, v poslední době tak diskutovaný, nám všem známý – Kalašnikov.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “SENÁT: I já jsem všemi deseti pro zrušení senátu

  • Senát ročně stojí přes půlmiliardy korun z našich daní. Je to nepotřebná mateřská školka pro nic nedělájící a jen se dobře bavící politické vysloužilce a nemakačenka!!!Zrušit z fleku, všemi deseti. Senát je žába na prameni našich financí!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*