Šéfka MMF: Výsledky řeckého referenda budou neplatné

Šéfka MMF: Výsledky řeckého referenda budou neplatné

Řecké referendum o podmínkách věřitelů výměnou za finanční pomoc nebude podle šéfky Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christiny Legardové platné, informoval server BBC.

Christina Lagardová uvedla, hlavním problémem je fakt, že se řecké referendum uskuteční 5. července a bude se týkat podmínek záchranného programu pro Řecko, který v daném termínu již nebude platit, protože vyprší 30. června. „Pokud se na to podíváme z právního hlediska, referendum se bude týkat návrhů, které v té době již nebudou platné,“ řekla Lagardová pro BBC. V této souvislosti také upozornila řeckou vládu, že má ještě čas na změnu svého postoje a k přijetí návrhu.

Generální ředitelka MMF Christine Legardová Foto: Reuters
Generální ředitelka MMF Christine Legardová Foto: Reuters

Řecko se bude muset navíc připravit i na to, že jim MMF neposkytne další finanční pomoc. Tak jak šéfka MMF uvedla, v případě, že 30. června nesplatí Řecko fondu dluh za téměř 1,6 eur, země nebude mít přístup k dalším financím, a to do období, než svůj dluh vyrovná.

Zároveň ale dodala, že pokud se řečtí voliči v referendu jasně rozhodnou pro podmínky směřující k zotavení řecké ekonomiky a setrvání v eurozóně, věřitelé země budou ochotni to s nimi ještě vyzkoušet.

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

3 Komentáře “Šéfka MMF: Výsledky řeckého referenda budou neplatné

  • „….věřitelé země budou ochotni to s nimi ještě vyzkoušet.“….ó jak šlechetné….doporučuji Řecku co nejdříve vystoupit z eu.

  • „podmínky směřující k zotavení řecké ekonomiky“ . . . velmi vtipné. Pro mezinárodní měnový strašák není zotavení řecké ekonomiky žádoucí, snížilo by to jejich politickou moc. Její získání je ostatně jediný důvod existence papírků, kterým říkáme euro

  • Pokud se Řecko nenechá vydírat, může se zachránit. Navíc pak ukáže správnou cestu ostatním zemím. S EU je stejně konec. Není místo v Evropě současně pro USA a silnou EU. Anglie a Francie se mohou z vlivu USA dostat, okupované Německo to má těžké. Cesta tedy bude v postupném rozpadu EU. Až začnou národní vlády hájit zájmy svých voličů, oslabí se vliv USA a Evropa bude prosperovat. Byrokratická unie dělá stejné chyby jako RVHP před svým rozpadem. EU je nereformovatelná a dávno se odchýlila od původních myšlenek EHS.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*