Šéf WHO prohlásil, že je „groteskní“, že země kladou na první místo vlastní populaci

Šéf WHO prohlásil, že je „groteskní“, že země kladou na první místo vlastní populaci

Šéf Světové zdravotnické organizace to označil za „groteskní“, že země jako Velká Británie a USA kladou své vlastní populace na první místo, pokud jde o nabídku vakcín.

Doktor Tedros Adhanom Ghebreyesus ve videoprojevu varoval, že planeta čelí „katastrofálnímu morálnímu selhání“, protože bohatší země se zaměřují na vlastní lidi, nikoliv na lidi v chudších zemích.

Máme prostředky k dosažení #VaccinEquity, ale rozdíl mezi počtem vakcín aplikovaných v bohatých zemích a #COVAX každým dnem narůstá a stává se grotesknějším. Apelujeme na země, aby sdílely vakcíny #COVID19 z vlastního zájmu, když už nic jiného! pic.twitter.com/TwSPqAmpLx

Tedros označil za „šokující“, že státy podepsaly smlouvy s výrobci vakcín pro své vlastní lidi, přičemž Velká Británie je v čele a během několika měsíců nechala očkovat polovinu populace.USA prohlásily, že se zaměří na očkování vlastního obyvatelstva a poté se budou snažit pomoci dalším zemím.

„Máme prostředky, jak tento neúspěch odvrátit, ale je šokující, jak málo se pro jeho odvrácení udělalo,“ postěžoval si šéf WHO.

„Rozdíl mezi počtem vakcín aplikovaných v bohatých zemích a počtem vakcín aplikovaných prostřednictvím COVAXu každým dnem narůstá a stává se každým dnem grotesknějším,“ dodal s odkazem na globální vakcinační koalici WHO s UNICEF, Gavi a Vaccine Alliance.

„Země, které dnes očkují mladší, zdravé lidi s nízkým rizikem onemocnění, tak činí za cenu životů zdravotníků, starších lidí a dalších ohrožených skupin v jiných zemích,“ prohlásil Tedros a dodal: „Nejchudší země světa si kladou otázku, zda bohaté země opravdu myslí vážně to, co říkají, když hovoří o solidaritě.“

Pokračoval v tom, že situace není jen „morální nehorázností“, ale také „ekonomicky a epidemiologicky sebezničující“.

„Dokud bude virus kolovat všude – kdekoliv – lidé budou nadále umírat,“ řekl a varoval: „Obchod a cestování budou nadále narušovány a hospodářské oživení bude dále oddalováno.“

„Pokud se země nebudou dělit o vakcíny ze správných důvodů, apelujeme na ně, aby to dělaly ve vlastním zájmu,“ zdůraznil Tedros a slíbil, že se situace nikde nevrátí k normálu, dokud bude virus v chudých zemích představovat riziko.

Tedros dříve naznačil, že omezení v důsledku koronaviru budou pokračovat i poté, co bude vakcína široce dostupná.

Od začátku pandemie #COVID19 jsme věděli, že vakcína bude nezbytná pro zvládnutí pandemie. Ale je důležité zdůraznit, že vakcína doplní ostatní nástroje, které máme, ne je nahradí. #EB147 #ACTogether

Dále dodal, že karantény, dohled, sledování kontaktů a další opatření budou pokračovat i poté, co se očkování rozšíří.

Samotná vakcína pandemii #COVID19 neukončí. Stále budeme muset pokračovat:

-Dohled
-Testování, izolování a péče o případy
-Sledování a karanténa kontaktů
-Zapojení komunit
-Povzbuzování jednotlivců k opatrnosti #ACTogether #EB147

Jak jsme vyčerpávajícím způsobem uváděli, řada dalších prominentních jedinců tvrdila, že valící se lockdowny, nošení roušek, společenské distancování a další omezení jsou zde proto, aby zůstaly i po skončení pandemie.

Globalista Světového ekonomického fóra Klaus Schwab ve své knize Covid-19: The Great Reset tvrdí, že svět se „nikdy“ nevrátí k normálu, přestože připouští, že koronavirus „nepředstavuje novou existenční hrozbu“.

Vysoký představitel americké armády také prohlásil, že nošení roušek a společenský distanc se stanou trvalými, zatímco šéfredaktor CNN pro mezinárodní bezpečnost Nick Paton Walsh tvrdil, že povinné nošení roušek se stane „trvalým“, „prostě součástí života“ a že veřejnost se s tím bude muset „vyrovnat“.

V komentáři k této otázce, Joseph Massey řekl, že Ghebreyesusovo prohlášení znovu potvrdilo skutečnost, že lockdowny kvůli COVIDu jsou více o „sociálním inženýrství“, než o ukončení pandemie.

„Nejsem žádný konspirační teoretik, ani nepopírám COVID, ale takoví lidé ztěžují uvěřit, že lockdowny jsou více o sociálním inženýrství než o zastavení viru,“ napsal na Twitteru. „Vakcína není ‚doplňkem‘ k izolaci a umlčení jako zvíře.“

Když jsme připustili precedens, že vláda může de facto uvrhnout celé obyvatelstvo do domácího vězení z rozmaru, věřme, že se tato politika bude znovu a znovu opakovat s různými odůvodněními, která nemají nic společného s COVID-19.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Šéf WHO prohlásil, že je „groteskní“, že země kladou na první místo vlastní populaci

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*