Šéf OSN: „Musíme oslavovat masovou migraci“

Šéf OSN: „Musíme oslavovat masovou migraci“

António Guterres, generální tajemník Organizace spojených národů prohlásil, že svět by měl „oslavovat masovou migraci“, protože ta údajně „snižuje nerovnost a spojuje různé společnosti.“

Šéf OSN napsal pro deník Guardian, že „musíme usilovat o svět, ve kterém můžeme oslavovat přínosy migrace k prosperitě, rozvoji a mezinárodní jednotě.“

OSN bude v letošním roce jednat o globálním kompaktním dokumentu o migraci, který bude první mezinárodní dohodou svého druhu.

Šéf OSN ve svém článku uvádí, že svět potřebuje „jasný politický směr ohledně budoucnosti migrace“ a že světoví vůdci musí „uznat a posilovat přínosy migrace,“ kterou definuje jako „posílení hospodářské činnosti,“ protože migranti údajně „berou práci, kterou nemohou místní pracovní síly naplnit.“Guterres tvrdí, že abychom toho dosáhli, vlády musí otevřít „více legálních cest pro migraci“ a varoval země před „zbytečným ekonomickým sebepoškozováním“ tím, že kladou přísné pracovní podmínky pro žadatele o azyl.

Jeho připomínky pravděpodobně nepřijmou vůdci zemí, jako je Viktor Orbán, který důsledně argumentuje, že masová migrace ohrožuje maďarský způsob života a je nucena „globálními mocnostmi“, které usilují o to, aby byly evropské národy identické“.

S mnoha světovými vůdci pro-masové migrace bojujícími o svůj politický život (např. Merkelová) bude zajímavé vidět, jak daleko se OSN skutečně dostane se svou agendou. Zdá se, že Guterres se stále více pasuje do role globalizačního aktivisty – nedávno varoval Američany, že Trumpův přístup pro ně není dobrý. Takové rostoucí vměšování u šéfa OSN je docela strašidelné.

 

(Westmonster/ svobodnenoviny.eu António Guterres Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Šéf OSN: „Musíme oslavovat masovou migraci“

  • Tento šéf jak vizuelně tak jeho proslovem je více než zralý na Chocholouška. A tohle nám má vládnout jako rozumná elita. To je výsměch lidskému druhu homo sapiens.

  • Není místo v globální ekonomice současně pro silné USA a Evropu. Proto se USA snaží vyvolat válku v Evropě proti Rusku. Evropané jsou ale civilizovaní, tak se do války nenechají natlačit. Proto je třeba civilizované Evropany promíchat s Muslimy, kteří jsou svým myšlením o 1500 let pozadu. Pak bude snadné vyprovokovat horké hlavy ke konfliktům, Evropa se oslabí a USA z toho vytěží. Pokud by zůstala Evropa silná, čekal by USA bankrot.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*