Šéf EU napadl národy opouštějící Migrační pakt OSN:  „Jste hloupí populisté“

Šéf EU napadl národy opouštějící Migrační pakt OSN: „Jste hloupí populisté“

Jean-Claude Juncker kritizoval během projevu v Berlíně země EU, které se vymanily z Migračního paktu OSN a prohlásil, že Evropa „musí udělat vše proto, aby zlikvidovala populismus na kontinentu.“  

Při projevu na akci německých novin Süddeutsche Zeitung (SZ), předseda Evropské komise uvedl, že rostoucí počet evropských vlád, které odstupují od této dohody, musí být ignoranti, kteří neznají její obsah.Seznam zemí, které (z paktu) vystoupily, včetně Rakouska, Chorvatska, Bulharska a nově i České republiky, by se z paktu nestáhly, „kdyby si to přečetly“, tvrdí Juncker s tím, že zásady „sdílené odpovědnosti“ popsané v dokumentu ve skutečnosti povedou k nižní nelegální migraci.

Minulý týden ve středu se Česká republika stala další zemí, která oficiálně odmítla dohodu o bezpečné, řádné a pravidelné migraci, která má být příští měsíc ratifikována v Marrákeši, Maroku.

Panuje narůstající obava u několika členských států OSN pokud jde o právní důsledky dokumentu, který stanovuje, že migrace je „nevyhnutelná, nezbytná a žádoucí“ a požaduje, aby se signatáři „zavázali odstranit všechny formy diskriminace“, opatření zahrnující státní podporu „rozmanitosti“, která stanoví pevné sankce za „zločiny z nenávisti“ a otevírá systémy sociálního zabezpečení pro všechny, včetně migrantů bez dokladů.

Španělský deník Economist informoval, že Juncker také použil svůj projev na Hospodářském summitu SZ, aby obhajoval svou funkci jako šéf Evropské komise a prohlásil, že „hloupí populisté“ v Evropě nemají nic jiného, než „dlouhý seznam obvinění“ kvůli tomuto problému, z něhož viní  obzvláště Brusel.

Hlavní problém v Evropě je to, že „mainstreamové“ strany říkat to, co „říkají populisté,“pokud jde o snahu řešit podobné obavy, protože to jen povzbuzuje lidi „k tomu, aby hlasovali pro populisty,“ podle lucemburského eurokarta.

Juncker také vyjádřil souhlas s prohlášením francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, že patriotismus je „opakem“ nacionalismu a varoval před „nevinným jednáním“ a naznačil, že masakr v rozsahu dvou světových válek byl nevyhnutelný bez smrti národní suverenity.

„Šílenství se vždy vrací,“ řekl Juncker a zdůraznil, že „Evropa musí udělat vše možné“, aby zabránila válce a že se populističtí a nacionalističtí politici musí za každou cenu zastavit.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Mělo by Maďarsko vystoupit z EU?

Věra Jourová, místopředsedkyně Evropské komise a komisařka pro evropské hodnoty ​​a transparentnost, Reklama loading... Loading...…

3 Komentáře “Šéf EU napadl národy opouštějící Migrační pakt OSN: „Jste hloupí populisté“

  • · Edit

    Á, koukám, že ten teplogerontošmejd má ohrožený vánoční prémie, tak soptí 🙂 A nebo je to nekompetentní idiot, co hledá chybu u všech ostatních, jen né „u sebe“. Přeci z oken musíme skákat všichni, protože „jurop is tugedza ent solidár, jez“ a kdo z těch oken skákat nechce, tak je populista, vyskočzvoknafób a neskákačista a proto musí mít zákonitě (podle skloňování vzoru Skripal) příkazy od samotnýho Putina a určitě má (jako např. já ve svých 37 letech) obsáhlé záznamy o dlouholeté spolupráci s StB! ;-D Takovéto hysterické infantilní projevy v jeho letech značí jen jedno – senilitu! Jasně Žáne, všichni jsme hloupí blázni, jen ty seš letadlo viď, no…

  • Přijde doba, kdy nikým nevolená EK stane před tribunálem všelidového nezávislého soudu a bude souzena za zvěrstva páchána na národech Evropy!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*