Šéf EU Juncker tvrdí, že lidé, kteří milují svou zemi, jsou „hlupáci“

Šéf EU Juncker tvrdí, že lidé, kteří milují svou zemi, jsou „hlupáci“

A diví se, že se Evropská unie hroutí  

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker tvrdí, že lidé, kteří milují své země, jsou „hlupáci“.„Tito populističtí nacionalisté, hloupí nacionalisté, jsou zamilovaní do svých vlastních zemí,“ řekl Juncker kanálu CNN, jako by to bylo něco špatného.

Jako by láska ke své zemi představovala něco špatného, jako by láska ke své zemi nebyla naopak důležitou součástí každé kultury.

Juncker právě daroval každému euroskeptickému hnutí na kontinentu citát, který bude v příštích letech vmeten do tváře EU.

Juncker dodal, že opozice vůči masové migraci podněcuje populismus a poznamenal: „Oni nemají rádi ty, kteří přicházejí z dálky, já mám rád ty, kteří přicházejí z dálky. Musíme jednat solidárně s těmi, kteří jsou v horší situaci než my.

Na otázku, proč si myslí, že síly proti EU byly úspěšnější v mobilizaci své základny, než proevropané, Juncker odpověděl: „Je vždy snazší mobilizovat negativní síly, než mobilizovat pozitivní síly.“

Bývalý premiér Lucemburska, který od roku 2014 zastává funkci předsedy Evropské komise, uvedl, že je stále smutný nad rozhodnutím Spojeného království opustit EU, ale nyní chce, aby proces Brexitu skončil: „Musíme tento proces zastavit, protože poškozuje obecnou atmosféru v Evropě.

S rétorikou jako je tato, je překvapením, že populistické strany budou v tomto týdnu dominovat v evropských volbách? Ve Spojeném království má brexitová strana pro Nigela Farage tendenci získat až 40% hlasů, čímž rozdrtí všechny ostatní tři strany establishmentu.

Průzkum z minulého týdne zjistil, že většina Evropanů očekává, že EU se za 20 let zhroutí.

Možná, že by měl Juncker trávit více času snahou podpořit hroutící se pilíře EU, než urážet vlastence!
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Šéf EU Juncker tvrdí, že lidé, kteří milují svou zemi, jsou „hlupáci“

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*