Šéf EU Juncker odsoudil Polsko, že přijímá migranty z Ukrajiny a ne muslimy

Šéf EU Juncker odsoudil Polsko, že přijímá migranty z Ukrajiny a ne muslimy

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker uvedl, že Polsko by si nemělo vybírat, které uprchlíky bude přijímat a mělo by akceptovat muslimy a jiné skupiny.                  

Prezident Juncker uvedl, že Polsko neprokázalo správnou „solidaritu“ se zbytkem politického bloku, protože přijalo jen velký počet ukrajinských migrantů a nikoliv muslimů, informoval švédský kanál SVT.     Během setkání s novým polským předsedou vlády Mateuszem Morawieckim, Juncker pochválil zemi za to, že přijala mnoho Ukrajinců, kteří byli přesídleni vnitřním konfliktem země. Nicméně, později prohlásil: „My jednáme s Maďarskem a Polskem. Já neakceptuji jejich tvrzení, že „na našem území nepřijímáme barevné lidi, muslimy ani homosexuály“. Je to závažné porušení základních evropských hodnot“.

Jakub Dudziak, úředník polského migračního oddělení, uvedl: „V ulicích, nedokážete říci, zda jsou to Poláci nebo Ukrajinci, jsme si velmi podobní. Možná, že se Poláci obávají lidí, kteří přicházejí z jiných částí světa.“

Do Polska přišel přibližně jeden milión Ukrajinců v rámci šestiměsíčního pracovního vízového programu zavedeného vládou. Zatímco někteří Ukrajinci v Polsku se nepovažují za uprchlíky, několika stům Ukrajinců byl přiznán azylový status.

Polsko je spolu s Maďarskem pevným odpůrcem evropského systému přerozdělování migrantů. Vláda dokonce zveřejnila v listopadu loňského roku oficiální video, aby ukázala negativní dopad masové migrace v západní Evropě.

EU naopak podala žalobu proti polské vládě spolu s Maďarskem a Českou republikou za „nedodržení svých zákonných povinností týkajících se přesídlování“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Šéf EU Juncker odsoudil Polsko, že přijímá migranty z Ukrajiny a ne muslimy

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*