Sebedestrukce: Merkelová uvrhla Evropu do Chaosu!

Sebedestrukce: Merkelová uvrhla Evropu do Chaosu!

Veřejné prohlášení nemůže nahradit skutečné kroky vlády v řešení evropské migrační krize, uvedl německý politik Christian Lindner.

Vůdce německé Svobodné demokratické strany Christian Lindner obvinil kancléřku Angelu Merkelovou z nečinnosti v otázce migrační politiky, podle oficiálních stránek strany.

Se svými činy, německá kancléřka uvrhla Německo a Evropu jako celek do chaosu, uvedl politik.

Německo by nemělo přijímat sólové rozhodnutí v řešení migrační krize, dodal politik.

Lindner také tvrdě kritizoval slavná slova Merkelové vyzývající lidi k podpoře migrantů: „Můžeme to udělat“. Politik uvedl, že slova nemohou nahradit skutečné kroky, které jsou od vlády zapotřebí. Jediný způsob, jak vyřešit krizi, je imigrační zákon systematizované registrace migrantů a podílení se na jejich právní integraci.

Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: Reuters
Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: Reuters

Politici vládnoucí německé koalice opakovaně vyzvali Merkelovou, aby se zavedli limity pro příliv uprchlíků přicházejících do Německa. Nicméně, Merkelová odmítla omezení počtu přistěhovalců, kteří by uzavřeli německé hranice pro nově příchozí.

Německá stanice ZDF již dříve provedla telefonní průzkum k migrační otázce. Většina respondentů (52 procent), hodnotila kroky Angely Merkelové v řešení krize, spíše jako špatné. Navíc, 74 procent z nich uvedlo, že migrační krize je hrozbou pro evropskou jednotu.

Podle posledních údajů agentury Frontex, téměř 1.200.000 přistěhovalců přicestovalo do Evropy za prvních deset měsíců roku 2015. Evropská komise považuje probíhající krizi za největší od dob druhé světové války.

 

SPU/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*