Schwarzenberg chce, aby se Česko podílelo na dodávkách zbraní pro Ukrajinu.

Schwarzenberg chce, aby se Česko podílelo na dodávkách zbraní pro Ukrajinu.

Předseda opoziční strany TOP 09 a exministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg chce, aby se Česká republika podílela na dodávkách zbraní Ukrajině. Důvodem je podle něj fakt, že Kyjev disponuje jen zbraněmi z dob Sovětského svazu, dle iDnes.cz.

„Já se obávám, že každé příměří, které bude uzavřené, bude mít velmi omezenou trvanlivost,“ vysvětlil své stanovisko předseda TOP 09.

Schwarzenberg se s ohledem ba dodávky zbraní střetl i s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou a ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem. Právě Zaorálek prosadil usnesení, ve kterém nejsilnější vládní strana nesouhlasí s jakýmikoliv dodávkami na východ Ukrajiny, kde Kyjev vede boje proti povstalcům.

Foto : Petr Horník, Právo
Foto : Petr Horník, Právo

Podle představitelů ČSSD by dodávky zbraní vedly k další nebezpečné eskalaci a dalším ztrátám na životech.

Německo a Francie také nesouhlasí s názorem dodávat Ukrajině zbraně, ale Spojené státy tento krok vážně zvažují.

S dodávkou zbraní na Ukrajinu nesouhlasí ani slovenský premiér Robert Fico. Upozornil však, že se nedá zabránit, aby jiný členský stát NATO Kyjevu zbraně poskytl.

„Pokud se individuální členský stát aliance rozhodne, tak se tomu nedá zabránit,“ vysvětlil Fico na summitu Evropské unie.

Slovenský premiér rovněž varoval, že pokud na Ukrajinu zbraně přijdou, bude s toho velká válka.“

 

 

Loading...

Podobné články

Hon na Andreje Babiše

Hon na Andreje Babiše

Středověk byl docela krutou dobou. Přesto však je spojen s jistými ideály, které se více…

 • Schwarzenberg podporuje tim konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou. Na jedne strane je Americany dosazena lokajska ukrajinska vlada, kterou nikdo nezvolil, na druhe strane slovanske a bratrske Rusko, ktere je vystaveno neutuchajici ocernovaci a demonizujici kampani zapadu. Cilem USA je tyto dva narody proti sobe postvat do ozbrojeneho konfliktu, ktery by Rusko oslabil a destabilizoval. To vse ma poslouzit k ovladnuti nerostneho bohatstvi Ruska US koncerny.
  Schwarzenberg se probudil a podporil vyzbrojeni majdanske chunty v cele s Porosenkem a ukazal svou pravou tvar jako valecny stvac a poskok USA. Necim jinym nikdy nebyl, jeho schlechticky rod take ne. Podporovali vzdy mocne proti zajmum narodu.
  Osobne zastavam nazor, ze vsichni kdo souhlasi s posilenim vojenskych misi vsude na svete, nebo dodavkami zbrani do konfliktnich regionu patri zavrit do blazince nebo pred soud jako valecni stvaci. Zbaveni funkci je minimum, aby se zamezilo troubeni do valecnych rohu za cizi zajmy, ktere nam prinesou jenom zkazu!!!

 • · Edit

  Zbraně pro Ukrajinu? Jedině tak, že ten, kdo to podporuje, ať tam s nimi také jede a samozřejmě v plné polní a zúčastní se jejich používání. Silně pochybuji, že by Trautenberg, ten zloduch zbabělej byl něčeho takového schopen. Ten umí jen vykřikovat: „Dejte mi lidi, já to udělám!!!“ Svoji kůži neohrozí!!!

 • · Edit

  Dobrý den, díky za vysvětlení. Pokud je to jen kvůli spamu, pak je toto opatření namístě. No jen myslím že by to vyřešil i ochranný prvek jako mají třeba na ulozto.cz a jsou ještě složitější. Ale jinak ok. M.

 • Redaktor · Edit

  Dobrý den
  Bohužel není jiná možnost. Je to jen ochrana proti spamům, jak můžete vidět nic necenzurujeme a najdete zde mnoho komentářů, které tyto stránky kritizují a přímo napadají, tanto projekt nevznikl proto, abychom si vybírali jen některé komentáře. V minulosti jsme již kvůli spamům museli komentáře zrušit úplně (odesílalo se přes formulář tisíce čínských emailů a spamů a poskytovatel nám kvůli tomu dal i ultimátum). Je to problém, který řešíme již od začátku a toto je další pokus, zdali to bude fungovat. Zatím to funguje, ale se schvalováním komentářů. Snad se nám to povede vyřešit nějak jinak. Děkujeme za vaši přízeň.

 • Dobrý den, jsem pravidelným čtenářem SN, rád tyhle stránky navštěvuji. Docela mě ale překvapilo, že když jsem zde napsal komentář pod článek, čekal vždy na schválení. Trochu podivná praktika u nezávislého média nečekaná. Zavání mi to cenzurou a připadám si tak trochu jako nesvéprávný. Děkuji za objasnění. M.

 • Už by toho dementi měli konečně zavřít do blazince, po tomhle výplodu už musí být každému definitivně jasné, že tam už dávno patří. A když už tak nezapomeňte vzít jeho nejvěrnější kamarády, a hlavně ty z „mokré ctvrti“.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*