Schengen selhal – VÝZVA VLÁDĚ: Obnovte hraniční kontroly

Schengen selhal – VÝZVA VLÁDĚ: Obnovte hraniční kontroly

Schengenská smlouva umožňuje příjemné „volné cestování“ po vybraných evropských zemích. Cenou za to jsou rozšířené pravomoci represivních složek a systém „velkého bratra“ – Schengenský informační systém, prostřednictvím něhož členské státy sdílejí informace o svých občanech, držitelích víz i o identifikovaných migrantech.

Poslední týdny ukázaly, že některé členské země nejsou schopné dostát svým povinnostem a ani neidentifikují řádně nelegálně příchozí osoby z třetích zemí. Tyto osoby se následně volně a nelegálně pohybují i v dalších zemích Schengenského prostoru.

schenge-an-p3
Schengenský systém selhal a nastal čas pro jeho pozastavení, či dokonce zrušení. Schopnost chránit hranice je základním atributem svrchovanosti státu.

Svobodní vyzývají vládu České republiky, aby obnovila hraniční kontroly, zajistila zachytávání nelegálně příchozích osob na hranicích České republiky i mimo hraniční přechody a aby v té souvislosti aplikovala readmisní dohody uzavřené se sousedními státy.

 

Republikové předsednictvo Svobodných

 

https://web.svobodni.cz/

Loading...

Podobné články

Komentář “Schengen selhal – VÝZVA VLÁDĚ: Obnovte hraniční kontroly

  • Dnes je naprosto jiná situace než před volbami. Parlament by se měl rozpustit a jednotlivé kandidující strany by měly předložit program voličům. Pokud si i přesto zvolíme loutky, které podléhají propagandě, pak je náš konec oprávněný. Myslím si, že nikdo ale nebude volit ty, kteří nás nedokáží chránit před zkázou, která je nevyhnutelná.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*