Scénář, který by Louis Armstrong pod svůj song, nikdy neautorizoval…

Scénář, který by Louis Armstrong pod svůj song, nikdy neautorizoval…

Je mnoho médií, která se nebojí pojmenovat realitu. A to je dobře. Těch si važme. Je mnoho médií, která nám lžou v přímém přenosu a lžou tak nestydatě, že zapomínají, že lidé nejsou již slepí a tím lehce zmanipulovatelní. Jsou také média držící se při zdi a vyčkávající, jak se dění vyvine zda tak, nebo na stranu druhou. Nejhorší jsou však ta, která nám denně nehorázně a v přímém přenosu lžou. Jsou média, která zkrátka nevědí, co je sebereflexe a ještě se za tu manipulační propagandu nestydí od nás brát peníze.  Václavské náměstí webkamera Letiště Ruzyň webkamera http://www.worldcamera.net/

Proč si tato příkoří a lži stále necháváme líbit? Proč nepojmenujeme přímo ty osoby, které se takto povýšeně a nefér vůči národu chovají? Osoby, které jsou zodpovědny za vysílání zpráv…Osoby zodpovědné za chod státu, za jeho vývoj a směr, za jeho obranu… Ale ano, vždyť oni jsou pojmenováni! Řeknete si v duchu.

Souhlasím, jsou. Dokonce jsou denně na obrazovce ČT buď přímo, nebo v zákulisí. A těmi co jsou v zákulisí, jsou ti z obrazovek stále zváni před kamery a stále preferováni a stále jsou to titíž. Jak řekl prezident Miloš Zeman, ze zkrachovalých stran, jako je ODS, jako je TOP 09. Z těch stran, které nás zaprodaly a chtěly by nás navíc vidět zcela zotročené a na kolenou se plazící. Plazící se pod jejich vlastními chlebodárci, které mají „tajně“ schované také „v zákulisí“ jedné z ambasád, leč již od dob červených karet profláknuté. Od těchto, za to naše postrkování k zotročení, dostávají zaplaceno v cizí uměle udržované měně. 

Jak ale to pojmenování konkrétních osob, které zde škodí nejen slovy ale i činy, zúročit? Co by se muselo zlého stát, aby na tyto zákeřné zkrachovalce, naštěstí zkrachovalce, konečně právem došlo? Že tito štváči a nevlastenci už hodně přelili pohár naší trpělivosti a že kryti těmi, kdo jsou jejich skutečnými chlebodárci se cítí mocnými, je vidět z jejich chování, z jejich výkřiků, kterými shazují důstojnost naší vlasti. Opět použiji toho slova, že pro samotnou zahleděnost v sebe sama, nemají tito lidé žádnou vrozenou sebereflexi. Ale copak to, oni se dokonce nestydí zradit vlastní národ…Vše, co je důležité pro svobodu, pro suverenitu státu dělají za našimi zády, jako vždy o nás a bez nás. Tato moje slova se však týkají i stávající politické garnitury, nejen zkrachovalců, kteří už jen na nás háží pouze nic neříkající fráze typu, že jsme v NATO a tak musíme…Musíme co? Porušovat naši ústavu? Ano tím, že naše vláda dovolila průjezd cizích vojáků v takovém neobvyklém čtyřdenním a tříproudém rozsahu naším územím, byl porušen ústavní zákon.

Evidentním zájmem této okaté „velkoleposti“ průjezdu obrněnců územím ČR, je nastínit lež, že nás kdosi ohrožuje a že to je Rusko. Toto je úkol který je zde uplatňován. To, že naši mírovou vlast nikdo neohrožuje a už vůbec ne Rusko, které není tím skutečným agresorem, jak je nám namlouváno i takto monstrózně, je jediná pravda.

Rusko není náš nepřítel
Rusko není náš nepřítel

http://www.novarepublika.cz/2015/03/presun-vojsk-usa-je-v-rozporu-se.html​     

http://www.zvedavec.org/komentare/2015/03/6384-hazeni-rajcat-na-zemana-je-ok-na-americkeho-vojaka-nikoliv.htm 

Estonsko 23. 2. 2015 noc. Připadá vám toto normální? Mě tedy ne. Proč se tak asi houfují? Koho chtějí před kým „chránit“? Evropu?! Ne. Naopak na Evropu se chystají.

Rok 2015, Praha v obklíčení. I takto by se dal nazvat tento plánek…

(www.severoceskapravda.cz)
(www.severoceskapravda.cz)

http://video.aktualne.cz/svet-na-hrane/americti-dragouni-si-nataci-svou-cestu-evropou/r~a5976e0cd31611e4a4c00025900fea04/

http://domaci.eurozpravy.cz/armada-a-policie/116659-zmena-planu-armadni-konvoj-usa-prekroci-ceskou-hranici-driv/

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Spojene-staty-jsou-nejvetsim-zlem-jakemu-svet-kdy-celil-To-nenapsal-nikdo-z-Moskvy-ale-veteran-z-Bileho-domu-368280

Ferman příjezdu a odjezdu Američanů přes Česko:

Neděle 29. 3. 2015:

Konvoj 1 (Harrachov – Liberec – Praha – Rozvadov)

10.30 – první část tohoto konvoje by měla překročit české hranice,12.30 – první část kolony má podle plánu dorazit do libereckých kasáren,

17.00 – 19.00 – ukázky americké techniky v libereckých kasárnách pro veřejnost.

Konvoj 2 (Náchod – Pardubice – Praha – Rozvadov)

11.15 – první část konvoje překročí hranice Česka,14.15 – příjezd prvních vozidel do pardubických kasáren,

17.00 – 19.00 – ukázky americké techniky v pardubických kasárnách pro veřejnost.

Konvoj 3 (Bohumín – Vyškov – Praha – Rozvadov)

10.30 – první vozidla by měla překročit českou hranici,

15.00 – první část třetího konvoje by měla dojet do Vyškova,17.00 – 19.00 – ukázky americké techniky v pardubických kasárnách pro veřejnost.

Pondělí:

8.00 – konvoj z Liberce se vydá na cestu do Prahy, do ruzyňských kasáren by měla první část přijet v 11 hodin.9.30 – kolony z vyškovských a pardubických se vydají do Prahy.

Úterý:

10.00 – 18.00 – statická ukázka americké techniky v kasárnách v Ruzyni.

Delegace 15 amerických vojáků se vydá do Plzně, kde uctí památku padlých amerických bojovníků ve 2. světové válce.12.00 – přijetí delegace na plzeňském magistrátu,12.30 – pietní akt u památníku „Díky Ameriko“,

16.00 – koncert pro americké vojáky před kasárnami v Ruzyni,19.00 – koncert v divadle La Fabrica.

Středa:

5.30 – odjezd kolony ve třech časově oddělených proudech s hodinovým rozestupem.11.30 – podle časového harmonogramu by poslední americká vozidla měla opustit Česko.

Americký vojenský konvoj dorazil do Česka. Překvapivě jako první se objevila část, která přejela přes hraniční přechod v Náchodě a hranice měla překročit jako poslední. Další před jedenáctou hodinou dorazila do Bohumínu, kde vojáky očekávaly tisíce lidí. Do Harrachova dorazí poslední proud se zpožděním asi ve 13:30.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/americka-vojenska-kolona-dorazila-do-ceska-fja-/domaci.aspx?c=A150329_092411_domaci_cen

On-line reportáž z průjezdu Američanů zde

Americká vojenská vozidla dorazila do Česka (29. března 2015) | foto: iDNES.cz (oidnes.cz)
Americká vojenská vozidla dorazila do Česka (29. března 2015) | foto: iDNES.cz (oidnes.cz)

Střih, klapka, a nyní z jiného soudku.

Mám velmi ráda amerického jazzového trumpetistu a zpěváka  Loui Armstronga, slavného Satchma. Je to umělec světového věhlasu a je právem považován za jednoho z nejvýznamnějších jazzových umělců 20. století. Stále mi v uších zní jeho překrásná, jedna z nejkrásnějších písní hudební historie.

What a wonderful world.   „Jaký to nádherný svět“ “ Jak je nádherné žít“…

Jeho píseň je tak poetická, že se prostě může objevit ve filmu, kde jsou nádherné hory, kde je nádherný oceán, kde jsou šťastní lidé, kde svítí slunce, kde je nádherné žít…  Nebo také naopak. Je odpovědí na rasově a politicky nabité prostředí každodenního života ve Spojených státech, je konkrétně o naději a optimistickém výhledu na budoucnost. 

( Malá poznámka autorky článku: Na začátku druhého videa jsou zobrazena loga různých médií a já autorka tohoto článku se zajímám pouze o tento obrazový dokument, kde je zobrazena autenticky agrese SSA. Nikdy bych nepsala články pod hlavičkou lživého portálu, to jen na vysvětlenou. Za vložená loga nezodpovídám )  

Nyní se se mnou podívejte na video, které je hrozivé scénami v režii právě Spojených států, které nám daly takové umělce, jako je Louis Armstrong, náš Satchmo, který byl v roce 65 také u nás v Praze. I zde je slyšet jeho velmi podmanivá píseň…

Good Morning Vietnam Soundtrack
Louis Armstrong – What a Wonderful World

https://www.youtube.com/watch?v=X0hIUCWkDl0

Myslíte si vy, které již máme pojmenované, že se chceme stát také součástí takového obrazového scénáře, byť podmalovaného hlasem a nádhernou melodií s nádherným mírovým textem slavného Loui Armstronga?

Louis Armstrong – What a Wonderful World

I see trees of green……..and red roses too
I see them bloom….. for me and you
And I think to myself…. what a wonderful world.
I see skies of blue….. and clouds of white

The bright blessed day….the dark sacred night
And I think to myself …..what a wonderful world.

The colors of the rainbow…..so pretty ..in the sky
Are also on the faces…..of people ..going by
I see friends shaking hands
sayin‘ how do you do
They’re really sayin’……i love you.

I hear babies cry…… I watch them grow
They’ll learn much more…..than I’ll never know
And I think to myself …..what a wonderful world
Yes I think to myself…. what a wonderful world

Vidím zeleň stromů, a také rudé růže,
Vidím je vykvétat, pro mě i pro tebe
A já si pro sebe říkám: „Jaký to nádherný svět“

Vidím modrou oblohu a bílé mraky
Jasný požehnaný den, tmavá posvátná noc
A já si pro sebe říkám: „Jaký to nádherný svět“

Barvy duhy, jsou na nebi tak krásné,
Jsou také na tvářích lidí jdoucích kolem
Vidím, jak si přátelé potřesou rukou
A říkají: „Jak se máš?“
Ve skutečnosti říkají: „Mám tě rád!“

Slyším dětský pláč, vidím je růst
Naučí se víc, co se já nikdy nedozvím
A já si pro sebe říkám: „Jaký to nádherný svět“
Ano, já si pro sebe říkám: „Jaký to nádherný svět“

Jak symbolické. „Prý v roce šedesátém šestém, už bude všude dávno mír“… zpívala semaforská Pavlína Filipovská, tenkrát příjemná a jemná mladá dívenka, dnes tato stejná bytost, nám „zpívá“ poněkud jinou písničku…Škoda. V roce 1965 k nám do Československa zavítal i sám velký Satchmo. Navštívil divadlo Semafor a tehdy jej velmi profesionálně, leč s trémou v srdcích,

uvítali svou písní Jiří Jelínek a Eva Pilarová 🙂 

https://www.youtube.com/watch?v=j9fhWblvZpQ

I dnes se bude zpívat, také semaforsky, ale tentokrát jiným hostům, hostům v uniformě…Nu což, alespoň si pan Jiří Suchý a Evička Pilarová zavzpomínají na natáčení Klarinetů 😉

I když, články se liší v tom, že v jednom má být tato dvojice, v druhém chybí jméno paní Pilarové. Necháme se překvapit.

http://zpravy.idnes.cz/americanum-z-konvoje-zazpivaji-v-praze-suchy-pilarova-i-koller-pv5-/domaci.aspx?c=A150326_125613_domaci_kop

http://kultura.idnes.cz/koncert-pro-konvoj-0ar-/hudba.aspx?c=A150327_163909_hudba_ts

Nyní moje osobní vyznání:

Průjezdem tanků a vojenského šrotu, se k nám vrací minulost. 

Oč nádhernější je pohled na delfína hrajícího si s vlnami, jak nádherný je pohled na elegantní svobodně se prohánějící žirafu, a oč nádhernější pohled je na noční oblohu plnou hvězd?

Na železném smrtonosném šrotu z minulosti není co k dívání. Tak proč jsme si tu minulost vpustili na naše území?!… 

Vraťme se zpět k našim věcem, jejíž vláda věcí našich se k nám zpátky navrátí…A opravdu se konečně navrátí?

Aneb, Když se dva perou, třetí se směje. Oběti nejsou však na straně toho třetího vzadu…Jsou vždy na straně těch dvou, zatímco ten třetí vzadu se směje…

Myslím si, že nastal okamžik, kdy se dozvíme, jaký jsme vlastně národ. Ale nebudu předbíhat. Bude zde neobvyklá sobota 28. 3. 2015, kdy se to v Praze zřejmě vyhrotí. Ze tří stran se k nám, o den později, v obchvatu, na naši Prahušku tolikrát v dějinách zkoušenou, přižene minulost. Mám z toho, co se tam vše při průjezdu ukázky síly a zastrašování „spojenci“ může přihodit, docela strach. A nejen tam, ale i po celé ČR. Ovšem Praha, bude jako vždy klíčová, tam by to ti dva, co se mezi sebou momentálně bezelstně pošťuchují, odnesli nejvíc.Věřím však, že naši lidé zde nejsou hloupí, že zde do sebe, jako na Ukrajině střílet nebudeme, ale bojím se tím spíše agresivity provokatérů…A ti mohou spustit nevídané zlo, na to pozor. Jsem také pověrčivá, pověrčivá v dobrém slova smyslu. Víte jistě, co v životě našeho národa znamenají osmičky. Rok 2015 je osmičkový…(2+0+1+5)

Budu šťastná, až se zbraně, které zabíjejí, až se ukázka těchto zbraní určených k zabíjení lidí a ti, co je převážejí, vzdálí z našeho území z ČR. Budu šťastná, když se provokatérům nepovede druhý Majdan i v naší malé zemi, kde se vše stále ještě děje o nás bez nás. Budu šťastná, když ona osmička konečně nebude předtuchou zla, ale stane se zlom, kdy ta osmička bude naopak znakem míru, protože tentokrát bude bez obětí…

Držme se vzájemně, neperme se mezi sebou slovně a už vůbec ne pěstmi, protože když se dva perou, jak je známo, třetí se směje… Věřme, že tento zvláštní průjezd nezvaných hostů přečkáme v klidu a míru, že tento neobvykle dlouhý, tyjátr síly zbraně, v produkci cizí army, nebude opět stár „dočasných“ dvacet let…

Srdcem pronesený nádherný úvod. Jinak to Loui ani neuměl

„Some of you young folks been saying to me
“ Hey Pops, what you mean ‚What a wonderful world‘?

How about all them wars all over the place?
You call them wonderful?

And how about hunger and pollution?
That ain’t so wonderful either.“

Well how about listening to old Pops for a minute.
Seems to me, it aint the world that’s so bad
but what we’re doin‘ to it.

And all I’m saying is see what a wonderful world
It would be if only we’d give it a chance.
Love baby, love. That’s the secret, yeah.
If lots more of us loved each other
we’d solve lots more problems.
And then this world would be gasser.

That’s wha‘ ol‘ Pops keeps saying.“

Někteří z vás mladých cápků mě říkali:                                                                                         Hele, co myslíš tím. „Jaký krásný to svět?“                                                                                   Co všechny ty války po celým světě.                                                                                             Říkáš, že je to krásné?  

A co hlad a znečištění? To taky není zrovna nádherný…

Hele, co kdybyste na chvíli vyslechli starýho chlapa.
Podle mě není svět tak špatný, ale je špatný,                                                                                  co tomu světu děláme. 

A já říkám jenom to, že svět by byl nádhernej,

kdybychom mu dali šanci.
Láska, bejby láska. To je to tajemstvi….jo…
Kdyby nás, co milujeme druhé, bylo vice,

vyřešilo by se tim hodně problémů.
A tenhle svět by byl parádní.

To je všechno, co tenhle starej chlap říká…

Věřme, že k nám na návštěvu budou zváni již pouze hosté vítaní, hosté bez uniforem a zbraní. Hosté se skvělou a mírovou muzikou a písní, jakou nám přinesl tenkrát v šedesátém pátém sám velký Satchmo.

 

Blog autorky http://milenapolakova.blog.idnes.cz

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Scénář, který by Louis Armstrong pod svůj song, nikdy neautorizoval…

  • · Edit

    Nevím, jak ruská TV, kterou nesleduju, ale ruská printová média všeobecně, pokud se o Česku a konvoji vůbec zmíní, pak píšou o ovacích Čechů a Američanech zasypaných květinami. Pouze některá uvádějí malou poznámku, že nadšení z konvoje nesdílí Češi úplně všichni. Někde tam jsem také četl, že se v Praze očekávají statisícové davy, a že pražané všeobecně neschvalují osvobození Rudou armádou, které nazývají „dobytí Prahy“ a „okupací“. Naopak, značné procento z nich, kdyby měli volit mezi Protektorátem s heidrichiádou a časy po květnu 1945, volili by Protektorát. Myslím, že to je docela přesný odhad.

    Není se co divit, syn mé sousedky přinesl ze školy zajímavý text ve svém sešitě z hodiny dějepisu: „…. během bojů u Brna zavraždili ruští agresoři několik set hrdinně se bránících vojáků Wehrmachtu….“

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*