Saúdský král financoval volební kampaň Benjamina Netanjahua v roce 2015

Saúdský král financoval volební kampaň Benjamina Netanjahua v roce 2015

Člen izraelského parlamentu odhalil, že saúdský král Salman bin Abdulaziz Al Saud pomáhal financovat volební kampaň izraelského premiéra Benjamina Netanjahua v roce 2015.           

S odvoláním na masivní únik důvěrných dokumentů tzv. „Panama Papers“, Isaac Herzog, který je předsedou izraelské Strany práce uved: „ V březnu 2015, král Salman daroval osmdesát miliónů dolarů na podporu Netanjahuovy kampaně prostřednictvím syrsko-španělské osoby jménem Mohamed Eyad Kayali.“

Panama Papers, které popisují bohatství politiků a osobností veřejného života uložené v zahraničí, v dubnu odhalily více než 11,5 miliónů finančních a právních záznamů.

„Peníze byly uloženy na účet společnosti na britských Panenských ostrovech vlastněné Teddym Sagim, izraelským miliardářem a podnikatelem, který přidělil peníze na financování kampaně izraelského premiéra Benjamina Netanjahua,“ uvedl zákonodárce.

V nedávné minulosti, Netanjahu při mnoha příležitostech hovořil o nadějných vztazích mezi Izraelem a arabskými zeměmi.

V březnu, Netanjahu uvedl, že vztahy Izraele s regionálními arabskými zeměmi se „dramaticky ohřívají“ v tom, co analytici nazvali, potvrzení vazeb na oponou.

Moshe Ya’alon, izraelský ministr obrany v únoru poukázal na potřebu otevřít kanály mezi izraelským režimem a arabskými státy.

Ya’alon uvedl, že by nebyl schopen potřást si na veřejnosti rukou s arabskými úředníky kvůli „citlivé“ politické realitě.

Izraelský ministr si později veřejně potřásl rukou se saúdským princem Turki bin Faisal al-Saudem, který se sám otevřeně setkal s řadou izraelských představitelů.

Izrael má skryté vztahy s arabskými zeměmi navzdory jejich tvrzení, že normalizují vztahy s Tel Avivem pouze tehdy, když Izrael dosáhne dohody s Palestinci.

Izraelské deník Jerusalem Post minulý týden napsal, že „raději než být izolován, Izrael se včleňuje na oběžnou dráhu vedenou Saúdskou Arábií.“

„Část toho zahrnuje otevření mise v Abu Dhabi a zvyšující se kontakty se zeměmi Perského zálivu,“ uvedl deník.

Bývalý generál saúdské armády také nedávno uvedl, že království otevře v Tel Avivu svou ambasádu, když Izrael přijme arabskou iniciativu k ukončení izraelsko-palestinského konfliktu.

Rijád také udržuje tajné vojenské vazby s režime  v Tel Avivu.

V dubnu, Sheikh Naim Qassem, náměstek generálního tajemníka libanonského hnutí odporu Hizballáh, uvedl, že Izrael trénoval saúdské vojenské síly v rámci tajných vztahů.

Desítky saúdských vojenských důstojníků bylo vyškoleno na základě těchto tajných kontaktů, které vedly k vojenské spolupráci,“ uvedl Qassem.

 

(PressTV/ Izraelský premiér Benjamin Netanjahu Foto: DPA)

 Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Saúdský král financoval volební kampaň Benjamina Netanjahua v roce 2015

  • Tady je příklad, kdy už nevíme co je lež a co pravda. Politici najen národu ale i světové veřejnosti lžou, zastírají pravdu, nebo mlží v zájmu politickému či ekonomickému prospěchu. Je to svět lstí , podlostí, zvratů, mafie, jenž se zakrývá veřejnosti pravda v něčí prospěch. Takových to fabulací je i u nás taky dost, hlavně ve vládních stranách!!!! Je to nový světový trend HNUSU!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*