Saúdskou Arábií podporované síly se spojily Al-Kájdou v nové ofenzívě v Jemenu

Saúdskou Arábií podporované síly se spojily Al-Kájdou v nové ofenzívě v Jemenu

Z Jemenu přichází předvídatelné zprávy: Saúdy podporované síly „Jižního odporu“ a síly loajální Hadimu, společně s Al-Kájdou, zahájily novou ofenzívu proti Hútíům v západním Jemenu.            

Není to poprvé, co se Saúdy podporované ( a také Washingtonem) síly spojily v Jemenu s Al-Kájdou.

Jak uvedl deník Al Masdar:

Není to poprvé, co Saúdská koalice a Al-Kájda společně operovali v Jemenu, neboť obě tyto síly se někdy spojují proti silám Hútíů, aby dosáhli svého podobného cíle.

Nicméně, i přes jejich nejlepší pokusy v minulosti, a to jak Saúdská koalice a AQAP, nedokázaly udělat žádné pokroky v provinčním hlavním městě Ta’iz.

Jemen se rychle stává „jiskrou, která hoří nad sudem střelného prachu“. Tento konflikt již zabil, zmrzačil a přesídlil bezpočet tisíců civilistů (kvůli absolutnímu nedostatku mediálního pokrytí od důvěryhodných západních zpravodajských zdrojů, můžeme pouze odhadovat rozsah saúdských a amerických trestných činů v Jemenu), ale nyní se zdá, že prvky v Trumpově administrativě mají zájem na eskalaci, pravděpodobně v naději, že Washington dostane záminku, aby mohl bombardovat Írán.

Podobně jako teroristický útok USS Cole (velká falešná vlajka), Washington nyní poslal další dva torpédoborce do Rudého moře. A počátkem tohoto týdne bylo zjištěno, že Trumpova administrativa přerušila operaci v Jemenu, která by mohla snadno vyprovokovat přímý konflikt s Íránem.

Takže teď máme Saúdy podporované milice, které se spojují s Al-Kájdou, když je americké námořnictvo u pobřeží Jemenu, které hledá nějakou záminku k zahájení odpalování řízených střel.

Co by se mohlo pokazit? A není to hezké, že naše důvěryhodná západní média odsuzují tuto šílenou, ilegální saúdsko-americkou válku a agresi?

 

(RI/ svobodnenoviny.eu Foto: AFP)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*