Saúdská uprchlice, která uprchla před islámem a zveřejnila na Snapchatu fotografii slaniny, čelí hrozbám smrti

Saúdská uprchlice, která uprchla před islámem a zveřejnila na Snapchatu fotografii slaniny, čelí hrozbám smrti

18letá saúdská uprchlice Rahaf Mohammedová, která dostala azyl poté, co uprchla ze své země a před islámským náboženstvím, i nadále dostává hrozby smrti poté, co zveřejnila na Snapchatu fotografii, jak snídá slaninu.  

Snažíc se informovat o přínosech svého nového „svobodného“ života v Kanadě, Mohammedová zveřejnila fotografii slaniny a vajec pod příspěvkem „omg slanina“. Zveřejnila také svojí fotografii, jak si užívá kávu v kavárně Starbucks a kde je vidět, jak má holé nohy.Muslimové mají zakázáno konzumovat vepřové maso kvůli veršům v Koránu, které uvádějí: „On zakázal jen to, co umírá samo o sobě a krev a maso sviní.

Tím, že se stala vokální protivnicí islámu, Mohamedová dostala více výhrůžek smrti na internetu, podle Marie Calla, šéfky společnosti s imigračními službami, které za pomoci kanadské vlády pomohla Mohamedové.

Uprchlice také musí být v Torontu doprovázena bezpečnostní stráží 24 hodin denně a 7 dní v týdnu, aby nebyla nikdy sama (protože islám je náboženství míru).

„Ona vidí tyto hrozby. Zřekla se islámu a v podstatě se oddělila od své rodiny a to jí děsí,“ uvedla Calla.

Mohamedová utekla ze Saúdské Arábie poté, co se zřekla islámu, což je v království Perského zálivu trestáno smrtí.

Po příjezdu do Bankoku byla původně připravena vrátit se do Kuvajtu, kde čekala její rodina, která ji údajně vyhrožovala smrtí.

Nicméně, po kampani na Twitteru, která zaujala globální pozornost, byla OSN prohlášena za legitimní uprchlici a Kanada jí nakonec poskytla azyl.

Mohamedová se nyní chce stát aktivistkou, která by upoutala pozornost na situaci žen žijících po celém světě pod islámem.

„Dnes a další roky budu podporovat svobodu žen po celém světě,“ uvedla.

 

(Rahaf Mohammed Foto: Twitter)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*