Saudská Arábie bude dalším cílem Islámského státu, pokud padne Sýrie

Saudská Arábie bude dalším cílem Islámského státu, pokud padne Sýrie

Vysoce postavený ruský úředník varuje, že Saudská Arábie bude dalším cílem teroristické organizace Islámská stát (IS), pokud Sýrie padne do rukou těchto extremistů.

„Věřím, že země těchto regionů- Saudská Arábie, státy Perského zálivu a možná i další země, by se měly modlit za syrského prezidenta Bašára al-Asada. Sýrie je poslední hranicí jejich bezpečnosti,“ citovala tisková agentura TASS šéfa ruské Rady bezpečnosti Jevgenije Lukyanova.

Lukyanov dodal, že v případě že padne vláda prezidenta Asada, pak dalším cílem IS bude Saudská Arábie a státy Perského zálivu.

isis konvoy

Přibližně 5000 Saudů se připojilo do řad IS, uvedl Lukyanov a dodal, že „Když na místě skončí aktivní konfrontace, kam půjdou? Vrátí se domů? Co budou dělat? Umí jen zabíjet lidi.“

Lukyanov dále uvedl, že žádná země na světě nemůže být imunní vůči teroristickým činům.

Již v květnu se IS přihlásil k odpovědnosti za smrtící pumové útoky na dvě šíitské mešity ve východní provincii Saudské Arábie.

Teroristická skupina, o které se široce věří, že přijímá podporu  od některých regionálních zemí, včetně samotné Saudské Arábie, vyzvala k dalším útokům proti saudských šíitům prostřednictvím jedné ze svých skupin uvnitř Saudského království.

Teroristé IS jsou do značné míry ovlivněni Wahhabismem, radikální ideologií dominující v Saudské Arábii.

Rijád byl již dříve obviněn z podpory teroristické organizace, jako je Islámský stát v Sýrii, Iráku a jinde, podle informací zveřejněných vládou v Damašku a Bagdádu.

 

PressTV/ svobodnenoviny.eu

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*