Saúdové převážejí stovky teroristů Al-Káidy do Jemenu

Saúdové převážejí stovky teroristů Al-Káidy do Jemenu

Saúdskou Arábií vedená koalice převezla stovky teroristů Al-Kájdy do provincie Ma’arib v severním Jemenu v zoufalém opatření ve snaze udržet oblast co nejdéle. Wahhábské království a jeho koaliční partneři nedávno utrpěli v Jemenu řadu porážek.Saúdskou Arábií vedená koalice sáhla po teroristech Al-Kájdy poté, co utrpěla těžké porážky na 9. frontě, kterou jemenská armáda očistila od jejich sil a osvobodila velké množství bodů v provincii Ma’arib a al-Jouf, informoval zpravodajský kanál al-Masirah, jež citoval informovaný zdroj.

Zdroj dodal, že přes 250 teroristů Al-Kájdy, jimž velel Abu Hajar al-Hazrami, bylo převezeno do Ma’aribu z provincie Hadhramaut ve východním Jemenu.

„100 teroristů z Al-Kájdy pochází z provincie al-Bayda (v jižním Jemenu) pod velením Ahmeda Ibada al-Khabziho a dalších 70 je z provincie Abyan (v jižním Jemenu) pod velením al-Marfadiho a byli přesídleni do Ma’aribu, “poznamenal.

Jemenský zpravodajský web informoval začátkem tohoto měsíce, že Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty znovu používají Al-Kájdu v Jemenu navzdory tvrzením, že teroristická skupina ukončila svou přítomnost v arabské zemi. Zpravodajský web al-Khabar al-Yamani informoval, že SAE opět využívají Al-Kájdu v provincii al-Shabwah v jižním Jemenu, aby obnovily svůj vliv, který minulý rok téměř zmizel.

Mezitím, Saúdská Arábie opravuje strukturu rezignovaných vládních sil, která umožňuje vůdcům al-Káidy zůstat na vrcholu.

Podle zprávy se saúdskoarabská koalice pokouší rozmístit nové síly, kterým velí Zaki al-Haji, jenž je napojen na Al-Kájdu v Lahiji, aby působily jako zeď táhnoucí se od Lahiji na západ, od Yafe a Zale do centrálních částí země a od Baizy a Ma’aribu na východ, aby se zabránilo postupu jemenských armád a Ansarullahových sil.

 

(Ilustrační obrázek Foto: Pixabay)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*