Satelity mohou brzy rozpoznat váš obličej

Satelity mohou brzy rozpoznat váš obličej

Satelity provozované společnosti Google a jiných soukromých společností mohou být brzy schopné zachytit obraz tváře osoby a další citlivé informace, pokud bude dále federální omezení oslabeno lobbingem.

Podle Motherboard, největší satelitní společnosti Severní Ameriky, DigitalGlobe v současné době lobuje u vlády o zrušení federálních předpisů ohledně toho, co je přípustné ukazovat na fotografiích pořízených z vesmíru a to navzdory skutečnosti, že toto omezení bylo vydané v červnu.

Screenshot YouTube video/LockheedMartinVideos
Screenshot YouTube video/LockheedMartinVideos

Před dvěma měsíci, ministerstvo obchodu uvolnilo cestu satelitům začít pořizování snímků větších než 25 centimetrů. Dříve objekty musely být větší než 50 cm, aby mohly být legálně uvedené na fotografiích.

Tento týden DigitalGlobe uvedly na trh nový satelit, přezdívaný “Worldview-3,” aby bylo možné využít nových pravidel, ale stejně pozoruhodné je, že firma doufá, že ministerstvo obchodu sníží svůj limit znovu, tentokrát do 10 cm.

Elyse Wanshel, která pracuje ve společnosti Motheboard píše na omezení 25 cm : „snímky budou dostatečně podrobné, aby zachytily značku automobilu. Pokud se omezení ještě zmenší, tak budeme moci sejmout detailně tvář jeho vlastníka.“

Za půl roku ode dneška, společnosti jako je Google a Microsoft, jakožto i vládní úřady, jako je National Geospatial-Intelligence Agency, budou moci začít platit společnosti DigitalGlobe, aby mohly začlenit Worldview-3 fotografie do svých služeb. Očekává se, že se výrazně zlepší služby Google, jako jsou jejich Mapy Google, Street View a Earth, ale představa, že satelity mohou být schopné zachytit tak citlivé informace, jako jsou poznávací značky by mohla zvýšit obavy obhájců soukromí po celé zemi.


Poté, co byly omezení o družicových snímcích v červnu sníženy, Google koupil satelitní společnost Skybox Imaging. Poté společnost prohlásila, že koupě společnosti nejen pozvedne jejich mapy, ale také zlepší rychlost internetu a pomůže při odstraňování následků katastrof.

zdroj : http://rt.com

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*