Šaría v Británii: Dvě osoby zatčené za zveřejnění videa, na kterém pálí Korán

Šaría v Británii: Dvě osoby zatčené za zveřejnění videa, na kterém pálí Korán

Policie zatkla dva muže kvůli podezření z rasové nenávisti, poté, co se na internetu objevilo video, kde muži pálí kopii Koránu.             

Video, které se deník MailOnline rozhodl neprodleně zveřejnit, ukazuje potetovaného muže, který stojí v kuchyni a stěžuje si, že se mu nedaří rozdělat oheň.

V projevu před kamerou, muž říká: „Snažil jsem se rozdělat svůj oheň již půl hodiny a nevím, proč mi to sakra nejde.“

Poté uchopí kopii Koránu a přiblíží ji ke kameře a dodává: „ A poté jsem našel toto.“

Druhý záběr ukazuje muže, který trhá stránky z této svaté knihy a hází je do ohniště.

Muž říká na kameru: „A toto fungovalo, vše, co mi zůstalo, je jen podělaný obal a dívejte, už je také v ohni.“

Policie West Mercia potvrdila, že v souvislosti s tímto videm zatkla dvě osoby.Detektivové uvedli, že zatkli 45letého muže z Worcestershire kvůli podezření ze zveřejnění videí nebo fotografií, které by mohly vyvolávat rasovou nenávist a také 45letou ženu z Eveshamu, která je podezřelá z podněcování k rasové nenávisti.

Velitel policie v Superstringu Kevin Purcell uvedl: „Byl to vážný incident a my provedeme důkladné vyšetřování. Bude to vyšetřováno jako trestný čin podněcování k nenávisti.

„Jsme v kontaktu s naší místní muslimskou komunitou prostřednictvím radní Jabby Riazové, náměstkyně primátora pro Worcester, která vždy působí jako důležitý přítel v podpoře toho, co děláme.

„Pokud někdo bude mít nějaké obavy ohledně příspěvků na sociálních sítích, které by mohly potenciálně podněcovat k nenávisti, prosil bych je, aby se s nimi nezabývali, ale co nejrychleji informovali policii a společnost dané sociální platformy.“

 

(Dailymail/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*