Sankce vůči Rusku by postihly více než 6000 německých firem

Sankce vůči Rusku by postihly více než 6000 německých firem

V případě rozšíření ekonomických sankcí vůči Rusku, by to postihlo více než 6000 německých exportérů, kteří s Ruskem obchodují, varovalo v pátek Spolkové sdružení pro zahraniční obchod (BGA).

„Okolo 6200 německých firem je zapojených do obchodních vztahů s Ruskem, některé z nich velmi silně,“ uvedl vedoucí BGA Anton Boerner pro deník Dortmunder Ruhr Nachrichten. „Pro ně by byly ekonomické sankce naprostou katastrofou.“

Boerner uvedl, že se v případě eskalace konfliktu mezi Ruskem a Západem může zvýšit i cena ropy. Není ale pravděpodobné, že by Moskva zastavila dodávky energie do Německa úplně, když je Moskva součástí asi 30 procentního exportu.

Německá kancléřka Angela Merkel v pátek uvedla, že pokud by Moskva přerušila dodávky energií z Ruska, tak Evropa by použila energii z břidlic z USA. Merkel také dodala, že by si Spojené státy musely nejprve rozvinout svojí exportní infrastrukturu.

Za přetrvávajícího napětí mezi Ruskem a Západem, Angela Merkel vždy trvala na tom, že by mělo dát Německo jasně najevo, že jsme připraveni kdykoliv „zvýšit sankce vůči Rusku,“ pokud dojde ke zhoršení situace.“

USA a EU odmítly uznat Ruský krok k připojení Krymu, i když Putin v pátek smlouvu o připojení ke Krymu podepsal.


Už dříve ruští zákonodárci ratifikovali změnu a a mezinárodní smlouvy s Krymem a městem Sevastopol, které právní pořádek vyžaduje pro začlenění k území Ruska.

V druhém kole sankcí, které byly oznámeny ve čtvrtek, přidala EU na seznam 12 Rusů, které postihne zákazem cestování a zmražením majetku. USA také vydaly nový seznam, který  přidává dalších 20 ruských úředníků.

Rusko je jedním z největších obchodních partnerů Německa, protože je země dle německého statistického úřadu, sedmým největším dovozcem. Rusko je na třetím místě v seznamu obchodních spojenců EU s obchodním obratem přibližně 330 miliard dolarů.

zdroj : rt.com

 

Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*