Sankce proti Rusku budou prodlouženy o šest měsíců

Sankce proti Rusku budou prodlouženy o šest měsíců

Podle francouzského ministra zahraničí, ekonomické sankce proti Rusku budou prodlouženy o dalších šest měsíců.

Evropská unie rozšíří protiruské sankce o šest měsíců, ale Francie se chystá zahájit diskuzi o této otázce na summitu EU, který se bude konat ve dnech 28-29. června, sdělil v pondělí francouzský ministr zahraničí Jean-Marc Ayrault.

„Vzhledem k tomu, že ekonomické sankce budou prodlouženy o šest měsíců, je potřeba diskuze k pochopení toho, zda je tím dosaženo významného pokroku, bude tak možné učinit krok vpřed. Ale abychom tak mohli učinit, musí být splněny podmínky, Rusové a Ukrajinci musí udělat svou část práce při realizaci dohod v Minsku,“ řekl ministr novinářům.

Francouzský Senát již dříve schválil drtivou většinou rezoluci vyzývající vládu, aby zmírnila sankce proti Rusku. Národní shromáždění, francouzská dolní komora parlamentu, přijala podobnou rezoluci v dubnu.

28-29. června mají vedoucí představitelé EU rozhodnout o dalším prodloužení sankcí na summitu v Bruselu.

Od roku 2014, Evropská unie, Spojené státy a jejich spojenci uvalili několik kol sankcí proti Rusku kvůli obvinění z údajného zasahování Kremlu do ukrajinského konfliktu- tvrzení, které Moskva opakovaně odmítla. V odezvě, Rusko v srpnu 2014 zavedlo potravinové embargo na produkty pocházející ze států, které uložily tato omezující opatření.

 

(SPU/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Sputnik/ Vladimir Sergeev)                       
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Sankce proti Rusku budou prodlouženy o šest měsíců

  • Taliansko pred cca týždňom podpísalo s Ruskom kontrakty na cca 1 miliardu Eur. Tak aké sankcie máte na mysli ? EU je už podľa mňa mŕtva, aj keď mnohí čo na nej parazitujú tvrdia, že ona iba tak tvrdo spí ! 🙂

  • Tady je příklad, jak státy EU dokáží vzdorovat zahraniční politici Bruselu, vlatně nijak. Sklopí hlavu a zastrčí ocas mezi nohy a jednohlasně odhlasují třeba i obsazení zemi UFOny. Takle se okov nikdy nezbavíme, je to jen na nás a naší odvaze se proti nesmyslům vzepřít, nikdo to za nás neudělá. Víme že vláda Sobotky je křivá jak turecká šavle, každá zrada národa nakonec dojde k soudnému dnu , je to jen otázka času!!!!!

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*