Samozřejmě, že jako muslimové nesouhlasíme s tím,co se připisuje Islámskému státu, že dělá

Samozřejmě, že jako muslimové nesouhlasíme s tím,co se připisuje Islámskému státu, že dělá

Dne 13. března odvysílala TV NOVA pořad Střepiny, ve kterém byla i reportáž s názvem Co táhne některé Čechy k Islámu? V této reportáži mluvila konvertitka k islámu Marie S a islámský duchovní Samer.

Na úvod této reportáže bylo divákům sděleno, že Marie S konvertovala k islámu, protože se jí nelíbilo, jak žijí její dnešní vrstevnice. To podle ní znamená, že holdují alkoholu a nosí krátké oblečení. Marie S je momentálně silně věřící muslimka, která se provdala za islámského duchovního vůdce Samera. Marie S nosí tradiční nikáb , který si pochvaluje, neboť podle ní je tradiční oblečení pro muslimské ženy důležité. Podle ní toto tradiční oblečení chrání i jejich čest.

Marie S se v reportáži diví, jakým životem žijí nemuslimky. V reportáži je divákům sděleno, že není žádná teroristka a že se nikde nehodlá takzvaně odpálit.

V reportáži je dále i řeč o islámském duchovním vůdci Samerovi, který je manželem Marie S. Imám Samer se dle reportáže narodil v Praze, ale jeho rodina je z Palestiny. Jen pro informaci. Většina Palestinců nenávidí Židy a Izrael samotný.

Na televizní kameru je veden rozhovor s islámským duchovním Samerem. Ten, kdo se díval na pořad Střepiny v reporáži zaznamenal, že rozhovor s islámským duchovním vůdcem se stočil i na Islámský stát. Samer ohledně Islámského státu jasně řekl: „Samozřejmě, že jako muslimové nesouhlasíme s tím, co se připisuje Islámskému státu, že dělá“.  Vážně myslel „co se připisuje“? A dále v rozhovoru pokračuje.

STŘEPINY: Co táhne některé Čechy k Islámu?, ke shlédnutí zde.
Po shlédnutí reportáže si každý divák udělal obrázek o tom, co mu televize předložila. Žijeme v době, kdy se neustále a to hlavně na Západě očanům předkládá, že islám je jakési mirumilovné náboženství a že muslimové jsou lidé jako my. Na druhou stranu se začínají stále častěji objevovat i zcela jiné příspěvky.

Žel musíme konstatovat, že možná právě proto bude čím dál tím více občanům předkládáno, jaký mají mít pohled na aktuální migraci a islám.

 

Petr Cvalín
Podobné články

Ochrana společnosti či cenzura

Ochrana společnosti či cenzura

Na začátku článku, kterým bych chtěl alespoň prozatím uzavřít sérií článku věnovaných problematice mediální cenzury…

Komentář “Samozřejmě, že jako muslimové nesouhlasíme s tím,co se připisuje Islámskému státu, že dělá

  • Samozřejmě, že s Muslimy nesouhlasím v ničem. Slušní a řádní občané musí prokázat svojí totožnost, nemohou si zakrývat obličej, vražda je pro nás tabu, ženy jsou rovnoprávné s muži …. Muslim nemusí mít žádné doklady a může řídit auto, dostane zadarmo stravu, ubytování, telefon, kapesné … To prohloubí nenávist. Kdyby měl každý, kdo sem vleze stejné povinnosti jako my a ctil by je, nebyl by důvod je nenávidět. Oni se k nám nepřichází přizpůsobit, oni nás chtějí za své otroky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*