Samozřejmě, že jako muslimové nesouhlasíme s tím,co se připisuje Islámskému státu, že dělá

Samozřejmě, že jako muslimové nesouhlasíme s tím,co se připisuje Islámskému státu, že dělá

Dne 13. března odvysílala TV NOVA pořad Střepiny, ve kterém byla i reportáž s názvem Co táhne některé Čechy k Islámu? V této reportáži mluvila konvertitka k islámu Marie S a islámský duchovní Samer.

Na úvod této reportáže bylo divákům sděleno, že Marie S konvertovala k islámu, protože se jí nelíbilo, jak žijí její dnešní vrstevnice. To podle ní znamená, že holdují alkoholu a nosí krátké oblečení. Marie S je momentálně silně věřící muslimka, která se provdala za islámského duchovního vůdce Samera. Marie S nosí tradiční nikáb , který si pochvaluje, neboť podle ní je tradiční oblečení pro muslimské ženy důležité. Podle ní toto tradiční oblečení chrání i jejich čest.

Marie S se v reportáži diví, jakým životem žijí nemuslimky. V reportáži je divákům sděleno, že není žádná teroristka a že se nikde nehodlá takzvaně odpálit.

V reportáži je dále i řeč o islámském duchovním vůdci Samerovi, který je manželem Marie S. Imám Samer se dle reportáže narodil v Praze, ale jeho rodina je z Palestiny. Jen pro informaci. Většina Palestinců nenávidí Židy a Izrael samotný.

Na televizní kameru je veden rozhovor s islámským duchovním Samerem. Ten, kdo se díval na pořad Střepiny v reporáži zaznamenal, že rozhovor s islámským duchovním vůdcem se stočil i na Islámský stát. Samer ohledně Islámského státu jasně řekl: „Samozřejmě, že jako muslimové nesouhlasíme s tím, co se připisuje Islámskému státu, že dělá“.  Vážně myslel „co se připisuje“? A dále v rozhovoru pokračuje.

STŘEPINY: Co táhne některé Čechy k Islámu?, ke shlédnutí zde.
Po shlédnutí reportáže si každý divák udělal obrázek o tom, co mu televize předložila. Žijeme v době, kdy se neustále a to hlavně na Západě očanům předkládá, že islám je jakési mirumilovné náboženství a že muslimové jsou lidé jako my. Na druhou stranu se začínají stále častěji objevovat i zcela jiné příspěvky.

Žel musíme konstatovat, že možná právě proto bude čím dál tím více občanům předkládáno, jaký mají mít pohled na aktuální migraci a islám.

 

Petr Cvalín
Loading...

Podobné články

Komentář “Samozřejmě, že jako muslimové nesouhlasíme s tím,co se připisuje Islámskému státu, že dělá

  • Samozřejmě, že s Muslimy nesouhlasím v ničem. Slušní a řádní občané musí prokázat svojí totožnost, nemohou si zakrývat obličej, vražda je pro nás tabu, ženy jsou rovnoprávné s muži …. Muslim nemusí mít žádné doklady a může řídit auto, dostane zadarmo stravu, ubytování, telefon, kapesné … To prohloubí nenávist. Kdyby měl každý, kdo sem vleze stejné povinnosti jako my a ctil by je, nebyl by důvod je nenávidět. Oni se k nám nepřichází přizpůsobit, oni nás chtějí za své otroky.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*