Salviniho soudní řízení o údajném „únosu migrantů“ bylo schváleno italským Senátem

Salviniho soudní řízení o údajném „únosu migrantů“ bylo schváleno italským Senátem

Italský globalisty ovládaný Senát hlasoval pro obvinění Mattea Salviniho – nejoblíbenějšího italského politika, bývalého ministra vnitra a vůdce strany Liga – za údajný únos migrantů.Zinscenované obvinění ze strany italských globalistů se týká minulého léta, kdy tehdejší ministr vnitra Matteo Salvini zabránil vylodění 130 italských nájezdníků v italském přístavu.

Senát potvrdil rozhodnutí výboru zbavit Salviniho jeho parlamentní imunity.

Návrh předložený italskými konzervativními Bratry Itálie (FdL) a středopravicovou stranou Vzhůru Itálie, který by zablokoval povolení Senátu k pokračování v trestním stíhání, nedosáhl absolutní většiny 160 hlasů a byl zamítnut, píše Il Giornale.

„Posílají mě před soud za zablokování vykládky 130 přistěhovalců na čtyři dny, čekající na pět evropských zemí, aby akceptovaly přerozdělení. Nemám se za co stydět, naopak, půjdu do té soudní síně a řeknu, co jsem udělal. Jsem hrdý na to, co jsem udělal jako ministr,“ prohlásil Matteo Salvini.

Salvini zašel minulý měsíc tak daleko, že radil svým členům strany Liga v Senátu, aby hlasovali pro jeho obžalobu.

Před hlasováním v Senátu Salvini napsal na Twitteru: „Pokud půjdu před soud, vysvětlím soudcům, že bylo mou povinností hájit italské občany a klidně předstoupím před porotu zastupující milióny Italů – protože co jsem udělal, bylo to, co chtěli: kontrolovat ty, kteří přicházejí do Itálie a ty, kteří odcházejí, stejně, jako bych to dělal doma. Když neděláte nic špatného, nemáte se čeho bát.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*