Salvini vzdoruje EU: „Pokud Brusel říká, že to nemůžu dělat, je mi jedno, stejně to udělám“

Salvini vzdoruje EU: „Pokud Brusel říká, že to nemůžu dělat, je mi jedno, stejně to udělám“

Italský vicepremiér Matteo Salvini prohlásil, že „je mi to jedno“, pokud Evropská komise odmítne jeho plány na rozpočet.            

„Nikdo v Bruselu mi nebude říkat, není pravá doba,“ řekl šéf populistické strany Lega při setkání v italském hlavním městě.„Pokud Brusel říká, že to nemůžu dělat, je mi to jedno, stejně to udělám,“ řekl otevřený vůdce.

Nová italská koaliční vláda sestavila rozpočet, který zvyšuje výdaje, posunuje cíl veřejných rozpočtů na přibližně 2,4% hrubého domácího produktu na příští tři roky a pravděpodobně zvyšuje veřejný dluh nad svou současnou úroveň 131% HDP.

Předchozí vláda usilovala o schodek ve výši 0,8% HDP, který by pomohl dluh snížit, ale pravděpodobně by brzdil hospodářský růst.

Představitelé EU však jeho rozpočet kritizovali.

„Je to rozpočet, který se zdá být mimo hranice našich sdílených pravidel,“ uvedl Pierre Moscovici, který řídí ekonomické a finanční portfolio Evropské komise.

Italský prezident Sergio Mattarella také varoval vládu, že ústava vyžaduje vyvážený rozpočet a udržitelný veřejný dluh.

Salvini rychle reagoval a uvedl, že po letech, kdy byl rozpočet stanoven vedoucími představiteli EU, „jsme konečně změnili směr a sázíme na budoucnost a růst.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*