Salvini: Turecko „nemá nic společného s Evropou, nikdy nevstoupí do EU“

Salvini: Turecko „nemá nic společného s Evropou, nikdy nevstoupí do EU“

Turecko „nikdy nebude součástí Evropy,“ slíbil Matteo Salvini a zahájil plány pro EU, které „uznávají (národní) identitu a kulturu“ spíše než formování požadavků ze strany podniků a financí.V projevu na tiskové konferenci v Miláně, italský místopředseda vlády spolu s vůdci vlasteneckých stran z celého bloku oznámili vytvoření Evropské aliance národů (EAPN) před volbami do Evropského parlamentu.

„Naší novinkou je, že rozšiřujeme (euroskeptickou) rodinu, pracujeme na novém evropském snu. Dnes pro mnoho občanů a pro mnoho lidí představuje Evropa noční můru a ne sen,“ uvedl Salvini spolu s vůdcem Alternativy pro Německo (AfD) Joergem Meuthenem.

Dánská lidová strana a Praví Finové se rovněž zúčastnili italské akce nazvané „Směrem k Evropě rozumu, národy na vzestupu“. Francouzské Národní shromáždění a rakouská Strana svobody potvrdily, že také plánují být součástí nového seskupení.

„Naším cílem je vyhrát (volby do Evropského parlamentu) a změnit Evropu. Pracujeme pro budoucnost našich dětí,“ řekl Salvini na konferenci a dodal, že 27členný blok „dává smysl tehdy, pokud uznává identitu a kulturu, spíše než noční můru, pokud se pohlíží jen na podniky a finance.“

Salvini rovněž odmítl tvrzení globalistických politiků a médií, jež nálepkují vlastenecké strany v Evropě, které si přejí zachovat svou kulturu, jako nebezpečné extremisty a řekl novinářům na události: „Nebezpečí nejsou v minulosti, protože se nevrátí ani fašismus, ani komunismus“.

„Islámský extremismus je nebezpečím (nyní),“ prohlásil italský vicepremiér, když řekl, že Turecko „nikdy nevstoupí do Evropy. Nikdy.“

„EU volí sankce proti Maďarsku a Polsku a zároveň poskytne miliardy (eur) Turecku. Cesta ke vstupu (Turecka do EU) by neměla být pozastavena, ale místo toho definitivně zrušena,“ dodal s tím, že většina této muslimské země nemá nic společného s Evropou.

 

(Foto: Twitter/Salvini/LePen)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Salvini: Turecko „nemá nic společného s Evropou, nikdy nevstoupí do EU“

  • Turecko do Evropy vstoupí. Už tu je dost Muslimů, které využije k ovládnutí Evropy a vytvoření nové Osmánské říše.
    Erdogan už staví paláce, ze kterých bude svou říši ovládat.
    Muslimové jsou si jistí tím, že do pár let bude Evropa jejich. Papež rezignoval a invazi podporuje. Politici pro pár peněz invazi také podporují.
    Kdyby žil nyní Hitler, šel by obsadit okolní země beze zbraní.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*