Salvini: „Pokrytecký“ Macron by měl buď zavřít zobák, nebo otevřít své hranice

Salvini: „Pokrytecký“ Macron by měl buď zavřít zobák, nebo otevřít své hranice

Italský ministr vnitra Matteo Salvini odsoudil francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a nazval jen „pokrytcem“ za to, že posílá zpět migranty, zatímco diktuje ostatním národům o otevřených hranicích.

„Nebereme si příklad z pokrytectví,“ řekl Salvini v reakci na výroky Macrona, který odsoudil nacionalisty, kteří údajně hlásají „nenávist“.Salvini se minulý týden v úterý setkal s maďarským premiérem Viktorem Orbánem v Miláně, načež oba vůdci slíbili, že zničí současnou globalizační strukturu Evropské unie a nahradí ji modelem, který bude respektovat národní svrchovanost zemí EU.

„V Evropě ja Macron v čele stran, které podporují přistěhovalectví, na druhé straně jsme sami, ale chceme zastavit nelegální imigraci,“ prohlásil Orbán.

Ve svém příspěvku na Facebooku Salvini uvedl, že je načase, aby pan Macron vložil peníze tam, kde jsou jeho slova.

„Od počátku roku 2017 až do dnešního dne Francie „dobrého Macrona“ odmítla více než 48 000 přistěhovalců na hranicích s Itálií, včetně žen a dětí,“ uvedl. „Byla by to „vítací a podporující“ Evropa, o níž hovoří Macron a tito dobří lidé?“ Zeptal se.

„Místo toho poučovat druhé, já bych pozval pokryteckého francouzského prezidenta, aby znovu otevřel hranice a přivítal tisíce migrantů, které slíbil, že přijme. Itálie již není uprchlickým táborem Evropy. Útočiště pro obchodníky s lidmi skončilo!“

Podle údajů italské vlády, Francie odmítla 30 911 migrantů na italských hranicích, z toho 10 407 cizinců s platným povolením k pobytu v Itálii (z toho 1 465 Pákistánců, 1 108 Malajců, 840 Nigerijců a 832 Albánců).

Od 1. ledna do 28. srpna letošního roku toto číslo činí 17 476, přičemž Francie odmítla 6 561 osob s italským povolením k pobytu (z toho 933 Pákistánců, 651 Malajců, 613 Albánců). Celkově mezi lety 2017 a 2018 Francie odmítla na italských hranicích 48 387 migrantů.

Salvini je v současné době nejvíce důvěryhodným politikem v Itálii, který dodržuje svůj slib, že zabrání nelegální imigraci.

 
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*