Salvini odsoudil novou italskou vládu jako nejméně demokratickou, která kdy byla

Salvini odsoudil novou italskou vládu jako nejméně demokratickou, která kdy byla

Italský politik a nyní bývalý ministr vnitra Matteo Salvini odsoudil novou koalici Hnutí pěti hvězd a Demokratické strany (PD) jako nejméně demokratickou vládu všech dob.Salvini, který vede proti-migrační stranu Liga, odsousil novou koalici mezi Hnutím pěti hvězd a levicovou Demokratickou stranou a uvedl: „Tato vláda je nejméně demokratická a nejméně zplnomocněná, která tady kdy byla. Jak můžete získat exekutivu, když v ní samotní zakládající členové nevěří? “Píše deník Il Giornale.

Bývalý ministr vnitra pokračoval v útoku na předsedu vlády Giuseppe Conteho, jehož rezignace předznamenala kolaps koalice mezi Ligou a Hnutím pěti hvězd.

„Zajímalo by mě: od kdy přestala naše vláda fungovat? Odpověď zní: když Giuseppe Conte svolal všechno do Palazzo Chigi (sídlo premiéra),“ uvedl s tím, že se Conte pokusil řídit vše od politiky spravedlnosti až po daňovou reformu, čímž zpomalil potřebné reformy.

Později, během živého vysílání na své stránce na Facebooku, Salvini oznámil, že se nevzdá: „probíhá krádež demokracie: menšina menšiny poražená ve volbách se snaží dostat zpět oknem. Tato vláda se nezrodila v Římě. Zrodila se v Bruselu, aby odstranila osinu v prdeli – Salviniho.“

Salvini dále slíbil, že se ho nezbaví „palácovými hrami“ a svolal masivní demonstraci v Římě. Oslovil také italského prezidenta Sergia Mattarellyho a řekl: „Prezidente, stále máte čas dát slovo držitelům moci, lidem.“

Nová levicová vláda se setkala s opačným sentimentem u odcházejícího evropského komisaře Günthera Oettingera, který novou vládu označil za „pozitivní vývoj“ a uvedl, že očekává, že nová vláda bude „proevropskou vládou, která nebude pracovat proti Evropě“.

Oettinger byl v minulosti častým kritikem Salviniho a tvrdil, že Salviniho Liga a Hnutí pěti hvězd se aktivně snaží poškodit nebo dokonce zničit Evropskou unii.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*