Salvini: EU se snaží obelstít Británii, aby nedošlo k Brexitu

Salvini: EU se snaží obelstít Británii, aby nedošlo k Brexitu

Matteo Salvini, italský pravicový ministr vnitra a vůdce protimigrační Ligy uvedl, že Brusel se snaží „podvést“ Londýn v jeho brexitových jednáních a říká Therese Mayové, aby odešla bez dohody.               

Salvini, hlasitý kritik EU, řekl pro deník Sunday Times, že britská premiérka by měla při jednání s Bruselem zaujmout tvrdší postoj. „Moje zkušenost s Evropským parlamentem mi říká, že se buť vnutíte, nebo vás podvedou,“ uvedl.Salvini vyzval Mayovou, aby byla připravena opustit jednání bez dohody „protože podle některých principů není třeba být flexibilní,  „neměla byste couvat“. Salvini také odsoudil 27členný blok a řekl: „Není tam žádná objektivita nebo dobrá víra (pro rozhovory o Brexitu) z evropské strany.“

Ministr vnitra, který kdysi obhajoval odloučení Itálie od EU, uvedl, že jeho země „rozhodně“ chce, aby se Mayové podařila dobrá dohoda. „Doufám, že jednání skončí dobře, aby Spojené království mohlo sloužit jako příklad pro lidi, kteří jdou na vrchol EU,“ řekl novinářům.

Jeho prohlášení přišlo po oznámení Mayové, že nyní bude osobně vést tuto zemi v jednáních s Evropskou unií.

Salvini je známým kritikem Evropské unie. Při setkání v raném červenci slíbil, že „osvobodí lidi z této Evropy“ a vyzval voliče, aby změnili volby do Evropského parlamentu v roce 2019 na „referendum mezi elitou, bankami, financemi, přistěhovalectvím a bezpečností zaměstnání a Evropu lidí a práce.“

Salvini řekl svým příznivcům: „Mám na mysli ligu lig, která sestaví všechna svobodná, suverénní hnutí,“ která odkazuje na myšlenku jako „mezinárodní aliance populistů“.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*