Salvini chce změnit zákon, aby mohl konfiskovat lodě nevládních organizací převážející migranty

Salvini chce změnit zákon, aby mohl konfiskovat lodě nevládních organizací převážející migranty

Italský ministr vnitra Matteo Salvini údajně přepracovává dekret o bezpečnosti a migraci, aby umožnil vládě zabavit lodě plující pod italskou vlajkou.

Tento návrh přichází poté, co italská nevládní organizace Mediterranea Saving Humans oznámila, že po květnové konfiskaci lodě Mare Jonio dá na moře další loď.Podle zprávy italského deníku Il Giornale, Salvini nařídil těm, kteří pracují na bezpečnostním dekretu, aby „připravili všechna užitečná opatření, aby se neopakovalo to, co se stalo v posledních několika týdnech“.

Toto prohlášení je jasným odkazem na situaci týkající se nevládní organizace Sea-Watch a činnosti kapitánky Sea Watch-3 Caroly Rackete, která projela italskou územní blokádou a narazila do hlídkového člunu, aby vylodila migranty i přes zákaz ze strany italských orgánů.

Změna by se týkala článku 2 vyhlášky, který se v současné době vztahuje pouze na lodě plující pod vlajkami jiných zemí, neboť lodě s italskými vlajkami mají plné právo vstoupit na italské území.

Nový zákon by proto umožnil konfiskaci plavidel napomáhajících nelegální migraci, která plují pod italskou vlajkou.

Velká část italské levice nová pravidla nejen kritizovala, ale slíbila, že se proti nim postaví.

Podle členů národního konzervativníhu hnutí Bratři Itálie, guvernér Toskánska Enrico Rossi schválil nový zákon, kterým obchází nový dekret tím, že migrantům poskytne 600 až 1000 eur měsíčně.

Oba členové hnutí Rossiho odsoudili a řekli: „Nejenže neposlouchá zákon, ale dělá to s veřejnými penězi. Toskánsko a regiony, které budou dělat totéž, se stanou volným přístavem pro všechny nelegální přistěhovalce v Itálii. “
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*