Salvini brání Maďarsko ve sporu s Evropskou unií

Salvini brání Maďarsko ve sporu s Evropskou unií

Ursula von der Leyenová – která se stala předsedkyní Evropské komise díky maďarským a polským hlasům – dala ultimátum Orbánově vládě, řekl  předseda italské strany Liga Matteo Salvini.

Matteo Salvini v improvizovaném tiskovém prohlášení uvedl, že v současné době chce jednat především s Italy a Itálií, ale dodal: „Musím vám připomenout, že Ursula von der Leyenová byla zvolena šéfkou díky hlasům Maďarska a Polska.“Předseda Ligy se vyjádřil k prohlášení předsedkyně Evropské komise k zákonu maďarské vlády o ochraně dětí.

Podle Mattea Salviniho, když byla Ursula von der Leyenová zvolena, obdržela nejen hlasy italské levicové Demokratické strany (PD), ale také strany Fidesz vedené Viktorem Orbánem, takže v současné době probíhá „vnitřní debata v koalici Ursula“.

Podle posledních průzkumů, které zveřejnila tisková agentura AGI, dosáhla podpora středopravé aliance vedené Matteem Salvinim 49 procent.

Liga má 20,6 procenta, následována Bratry itálie (FdI) vedenými Giorgiou Meloniovou s 19,8 procenty a Silviem Berlusconim s 7,9 procenty.

Demokratická strana (PD) dosáhla 19,4 procenta a podpora Hnutí pěti hvězd (M5S), které je samo rozděleno debatami a čeká na nového lídra, klesla na 15,7 procenta. Průzkumy Living Italy (IV) vedené Matteem Renzim, které vedlo k posledním dvěma změnám vlády, činí 2 procenta.

Matteo Salvini řekl, že bude v létě pokračovat v práci na posílení aliance Ligy, Bratrů Itálie a hnutí Go Italy s ohledem na parlamentní volby v roce 2023. Dodal, že ví, že případné sjednocení pravicových stran je doprovázeno řadou výhrad, ale „měly by jít tímto směrem“.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*