Salvini a Le Penová slibují masivní události před volbami do EU

Salvini a Le Penová slibují masivní události před volbami do EU

Vůdce italské pravicové strany, místopředseda vlády Matteo Salvini se setkal s francouzskou vůdkyní Národního shromáždění Marine Le Penovou, aby projednali nadcházející volby do Evropského parlamentu. Salvini také signalizoval pravicovou mobilizaci, jakou Evropa nikdy neviděla.    

Oba pravicoví politici se setkali v Paříži, když Salvini přijel do Francie, aby se setkal s dalšími ministry vnitra zemí G-7.Le Penová a Salvini – kteří jsou dlouholetými spojenci v Evropské unii – měli podle místních médií velmi srdečné setkání. Diskutovali spolu především o nadcházejících volbách do Evropského parlamentu, které proběhnou dne 23. května.

Foto: Twitter/Salvini/LePen

Ačkoli bylo zveřejněno jen několik detailů, Le Penová a Salvini na Twitteru zveřejnili společnou fotografii a ukázali své společné odhodlání před volbami.

„Jsme připraveni spolu s Matteem Salvinim vyhrát evropské volby dne 24. května,“ napsala Le Penová.

Salvini mezitím prohlásil, že se oba politici snaží přivést nové členy do své aliance a pomoci „přinést do Evropy nějaký zdravý rozum“.

Italský politik po rozhovorech také uvedl, že před volbami proběhne plánované setkání s pravicí z celé Evropy.

 

„Připravujeme pro Evropu významnou událost pro příštích 30 let, jež proběhne v květnu v Itálii, kde zveme všechna evropská hnutí, která jsou alternativami vládě socialistů a Evropské lidové strany v posledních letech,“ řekl Salvini novinářům.

„Bude to poprvé, kdy se na akci sejde nejméně 15 nebo 20 evropských zemí a bude se konat v Itálii,“ dodal.

Není však ještě jasné, které konkrétní strany se akce zúčastní. Salviniho Liga je členem Evropy národů a svobody (ENF), bloku spolu s Národním shromážděním Le Penové a Svobodnou stranou Rakouska. Českou republiku zastupuje ve frakci hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), která nemá zatím v Evropském parlamentu zastoupení.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Komentář “Salvini a Le Penová slibují masivní události před volbami do EU

  • Strany a hnutí, které mají zdravý pohled na EU, jsou bohužel tak roztříštěné, že se hlasy pro ně rozplynou. Zdravý rozum by se měl nejprve sjednotit a postavit silné kandidáty, kteří by konečně poslali EU kam patří.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*