S maximálním úsilím prosazujeme ve Sněmovně návrh zákona o obecném referendu

S maximálním úsilím prosazujeme ve Sněmovně návrh zákona o obecném referendu

Usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD) pro tento týden.

1. Hnutí SPD bude ve Sněmovně s maximálním úsilím prosazovat návrh zákona o obecném referendu, který podali poslanci SPD. Zákon je nyní před zásadním hlasováním, zda bude propuštěn ve Sněmovně do dalšího projednávání. Zákon o obecném referendu považujeme za pilíř našeho volebního programu. Prosazujeme podobu zákona, která umožní občanům rozhodovat o zásadních věcech v souladu s Ústavou České republiky.

2. Hnutí SPD považuje urážlivé výroky ministra Pelikána a některých dalších politiků na adresu SPD za nebezpečnou provokaci, která má narušit jednání o sestavování vlády České republiky. Urážky a nálepkování SPD je součástí snahy o politickou izolaci SPD s cílem zabránit realizaci politického programu SPD. Hnutí SPD předává tyto případy k posouzení právníkům pro případné podání trestního oznámení. Urážlivé výroky ústavního soudce Rychetského považuje SPD za skandální zneužití postavení ústavního soudce.

3. Hnutí SPD považuje jednání předsedy hnutí Tomia Okamury s prezidentem Zemanem za potvrzení otevřené komunikace mezi SPD a prezidentem. SPD byla první politickou stranou, která se rozhodla otevřeně podpořit prezidenta Zemana v prezidentské volbě. SPD nyní konzultuje s prezidentem podporu zákona o obecném referendu a situaci kolem sestavování vlády ve druhém pokusu.4. SPD vyjadřuje jednoznačnou podporu maďarskému premiérovi Orbánovi v blížících se volbách v Maďarsku. Premiér Orbán je příkladem politika, který jednoznačně hájí zájmy své země. SPD bude prosazovat úzkou spolupráci s Maďarskem v rámci skupiny V4.

5. SPD připomíná 70. výročí převzetí moci Komunistickou stranou Československa. Šlo o zneužití nadějí a ideálů lidí a následující represe demaskovaly totalitní podstatu komunistického režimu. Pod záminkou hájení zájmů utlačované třídy vládla stranická nomenklatura. Dnes čelíme podobné hrozbě. Ideály lidí se snaží využít samozvané elity. Pod záminkou hájení tzv. diskriminovaných menšin, tzv. veřejného zájmu a globalizace, chtějí regulovat demokracii, oklešťovat svobodu a ničit národní státy. Stejně – jako tehdy – jde o získání moci pro privilegovanou skupinu lidí.
Reklama

Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “S maximálním úsilím prosazujeme ve Sněmovně návrh zákona o obecném referendu

 • Politiku sleduji už déle. Jediný pan Okamura a jeho strana má mou důvěru. Jeho slušnost, přímost a vlastenectví je trnem v oku mnohých politiků, kteří se bojí jeho úspěchu a proto na něj útočí. Když vidím, Bartoška z lidovců tak je to teda zážitek koncentrovaného zla. Ale i jiní se cítí býti ohroženi a proto číhají na každou jeho aktivitu a kecají nesmysly. Také Pirátům, kteří jsou vítači musí ležet hodně v žaludku. Zajímavé je , že Piráti dříve vystupovali proti omezování svobody vyjadřování na internetu a teď mlčí ke všem zásahům , které se dějí jak v cizině tak i zde. Nelze se divit neboť jsou odnoží evropské strany, která má vůdce islamisty. Myslím, že už mají v TOP O9 rozcuchaného mladého sympatizanta a že si navzájem rozumí. Panu Okamurovi jakožto všem normálně myslícím našim spoluobčanům přeji, aby blbost lidská byla poražena.

 • Pokud chce Babiš sestavit a udržet vládu s důvěrou, nemůže se spoléhat na ČSSD. Socani mají nesmyslné požadavky se svými 15 mandáty by chtěli, aby nemohli být přehlasováni při jednání vlády. U socanů je mnohonásobek zájemců o koryta, než jim může Babiš nechat.
  Proto by bylo vhodné, aby Babiš získal podporu SPD tím, že podpoří referendum.
  Aby bylo referendum objektivní, musí se vyměnit vedení České televize, aby propaganda přestala lidem vymývat mozky.
  Opozice, která je v zoufalé situaci, kdy neví, zda se v příštích volbách do parlamentu vůbec dostane, kritizuje personální změny, které provádí Babiš.
  Ale vzpomeňte si, co udělal například Langer ihned po svém jmenování – zrušil Finanční policii, která šla po největších zlodějích a vyštval od Policie všechny, kteří něco uměli.
  Personální změny jsou logické, když na klíčových místech sedí lidi, které si tam dosadili politici. Pokud politici ztratí důvěru voličů, ztratí důvěru i loutky a „trafikanti“ těchto politiků.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*