Rychle rostoucí Islámská strana chce v Nizozemsku větší kontrolu médií

Rychle rostoucí Islámská strana chce v Nizozemsku větší kontrolu médií

Islámská strana Denk oznámila, že by ráda větší kontrolu nad sdělovacími prostředky v Nizozemsku, píše deník De Telegraaf.  

Podle Selcuka Öztürka, nizozemsko-tureckého poslance strany Denk, novináři jsou jako „čtvrtá moc, která může dělat, co chce“ a uvedl, že bude usilovat o „více vyvažující moc proti médiím“.Jeden z politiků středo-pravicové strany VVD na jeho poznámky reagoval slovy: „Kdo ovládá média? Nikdo, protože toto je místo svobodných médií,“ uvedl Dilan Yesilgöz.

Jiný politik se zmínil o tom, že existuje dostatek způsobů, jak napravit nepravdivá prohlášení novinářů. Jako příklad uvedl, že samotná strana Denk podala žalobu proti nizozemskému televiznímu kanálu BNNVARA.

Ale Selcuk Öztürk svůj postoj nezměnil. Chce přísahu pro novináře a zvláštního ombudsmana pro média.

Strana Denk byla založena Tunahanem Kuzuem a Selçukem Öztürkem, dvěma tureckými poslanci, kteří odešli z labouristické strany.

Strana s velkou muslimskou voličskou základnou překvapivě vyhrála tři sedadla ve svých prvních národních březnových volbách.

Strana pokračovala rychlým růstem v místních volbách v březnu letošního roku, ve kterých získala místa v řadě velkých měst. Strana Denk byla obzvláště úspěšná v muslimských předměstích jako je „Nieuw West“ v Amsterodamu.

Zatímco strana podporuje inkluzivitu, její agenda je zaměřena především na podporu migrantů a kritiku nizozemského lidu.

Tunahan Kuzu, politický vůdce strany například prohlásil o Nizozemcích v rozhovoru:

„Pokud se jim nelíbí měnící se Nizozemsko, ve kterém žijí lidé s různými kulturami…jako ve městě Zaandam nebo v okolí Poelenburgu, měli by vypadnout.“
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*