Rusům, kteří padli v boji proti kyjevským pučistům na Donbasu náleží úcta

Rusům, kteří padli v boji proti kyjevským pučistům na Donbasu náleží úcta

K napsání tohoto článku mne přiměla diskuse pod blogem Vladimíra Zemana – „Trump chce mír s Ruskem – nerozumí tomu říká paní Albright.“ http://vladimirzeman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=508100

Diskuse se totiž pod tímto článkem stočila na Ukrajinu, kde se někteří blogeři a diskutující pustili do Ruska, že prý napadlo a obsadilo ukrajinské území.

Petr Ševčík napsal: „Stát Ukrajina brání své hranice a integritu před ruskými a proruskými ozbrojenými bandami, co je na tom nelegitimní?“

Na toto jsem mu odpověděl: „Nelegitimní pučisté, kteří se k moci dostali násilím, tvoří Stát Ukrajina? A proč Západ vojensky napadl Srbsko, aby rozbil územní integritu Srbska? Proto, aby si na srbském území mohl postavit vojenskou základnu Bond Steel?“

Zopakujme si trochu vývoj na Ukrajině v poslední době.

Po protestech Ukrajinců na Majdanu a varování Západu, že tehdejší legitimně zvolený pretident Janukovyč nesmí použít násilí proti demostrantům, došlo k jeho násilnému svržení. Byla přitom řada mrtvých, ale kdo střílel a zapaloval policisty i ostatní demonstranty dodnes nezajímá ani ukrajinské pučisty, ani Západ.

To, že prezident Janukovyč byl stvržený nelegitimně a že je tudíž i nelegitimní vláda pučistů, která se v Kyjevě chopila moci, to též pučisty, ani Západ nezajímalo, rozhodující bylo, že se k moci dostali nepřátelé Ruska a Putina, kteří ihned začali konat. Okamžitě začaly zásahy proti prorusky smýšlejícím obyvatelům a pučisté vznesli návrh na zákaz používání ruského jazyka.

Vzhledem k takovému chování kyjevských pučistů odmítli představitelé Krymu, Doněcka a Luhanska uznat je za svoje nové vládce.

Ve všech těchto uvedených republikách došlo k referendům o neuznání kyjevských pučistů za jejich nové vládce a odtržení se od Ukrajiny. V případě Krymu toto proběhlo v poklidu a za velké radosti více než 90% obyvatel Krymu se Krym připojil k Rusku.

Kyjevští pučisté i Západ tato referenda označili za nelegitimní, což je ironie, protože stejně neletimní byla i jejich vláda, když násilně svrhli legitimního prezidenta.

Luhansk a Doněck ovšem pučisté na nátlak Západu nemínili nechat pod ruským vlivem, tak vyhlásili tzv. „protiteroristickou operaci“ proti nespokojenému obyvatelstvu Doněcka a Luhanska.

Jenže co se nestalo?

Obyvatelé Doněcka a Luhanska se odmítli nechat vyvraždit jako „teroristé“ a bránili svoje životy se zbraní v ruce, bránili životy svých žen a dětí a uštědřili mnohonásobné přesile drtivé porážky. Během těchto bojů se tiskem šířily zprávy, že domobrancům pomáhají ruští vojáci. Nikdo asi přesně neví, jak to bylo, ale ti kteří pomohli obyvatelům Doněcka a Luhanska zabránit jejich vyvraždění si rozhodně zaslouží úctu.

Světový i náš mainstream se neustále ohání tzv. „Proruskou propagandou“. Já k tomu jen mohu napsat, že pokud Západ dělá propagandu, za kterou by se i komunisté styděli, potom Rusové již žádnou propagandu dělat nemusejí. A že k tomuto přispívá i neuvěřitelně lživá propaganda kolem Ukrajiny je nabíledni.

Agresora označili za oběť, napadeného za teroristu.

Proto každý, kdo jakkoliv pomohl hájit životy civilního obyvatelstva Ukrajiny si zaslouží úctu. Tedy nejen místní domobranci, ale i ruští dobrovolníci, kteří se postavili zločinům nelegitimních kyjevských pučistů.

Zde je odkaz, že Porošenko povolil milicím střílet bez výstrahy (což nebylo ani za Hitlera při stanném právu): http://cz.sputniknews.com/czech.ruvr.ru/news/2014_08_18/Porosenko-povolil-milici-strilet-bez-vystrahy-3369/

Zde, jak Evropa ignoruje utrpení obyvatelstva na Donbasu: http://cz.sputniknews.com/czech.ruvr.ru/2014_12_20/Evropska-media-skryvaji-pravou-tvar-tragedie-na-Donbasu-2098/

Zde je o vraždách nepohodlných politiků v Kyjevě: http://www.novarepublika.cz/2015/04/kyjev-se-topi-v-krvi-vrazdy-politiku.html

(Ilustrační obrázek Foto: Reuters)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

2 Komentáře “Rusům, kteří padli v boji proti kyjevským pučistům na Donbasu náleží úcta

  • Jaris : jak by asi to dopadlo kdyby Janukovič zasáhl silou ? Vlítlo by tam Nato a byla by 3 světová.

  • Janukovic mel zatocit s majdanisty hned na zacatku. Misto toho neschopne prihlizel jak ozbrojeni teroristi napadaji civilisty a policisty , kteri jen cekali na povel zasahnou a zlikvidovat puc. Misto, aby se Janukovic postavil razne do cela Ukrajiny jako vudce, utekl jako posera. S jewrejskymi parazity se nevyjednava, ty se rovnou likviduji. Hlavni chybu udelal Janukovic, ktery se ukazal jako neschopny vudce. Doufam, ze ho osud Ukrajiny bude pronasledovat do nejdelsi smrti. Vsechno mohlo byt jinak.

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*