Ruští úředníci radí se vyhnout službě Gmail

Ruští úředníci radí se vyhnout službě Gmail

gmail

Ruské tajné služby doporučují všem mezinárodním vládám, vyhnout se zdaleka webovému serveru Gmail a namísto toho užívat lokální emailové servery.

Tři nezávislé a nejmenované vývojářské zdroje potvrdili ruským politikům a novinám Izvestia, že Ruská Bezpečnostní mezinárodní agentura (FSB) poslala všem telefonním společnostem varování před službou Gmail a jeho dalším doplňkům a bezprostředně vyzývají k absolutní ignoraci těchto služeb pro vlastní bezpečí.

Někteří vysoce postavení představitelé Ruska okamžitě uposlechli.

 

Toto doporučení přišlo od bývalého zaměstnance americké ústřední zpravodajské služby Edwarda Snowdena, který odhalil celosvětové sledování agenturou NSA.

Edward Snowden, který v srpnu v Rusku dostal politický azyl prozradil tajemství ohledně sledovacího programu PRISM a taky prozradil vše o  FBI, které taky mimo jiné sledují telefonní hovory Evropanů a Američanů a čerpající data z internetových velmocí jako je třeba Facebook, Yahoo, Gogole, Apple a Microsoft.

V Říjnovém uniklém dokumentu od Snowdena vyšlo najevo, že NSA shromažďuje stovky miliónů kontaktů ze soukromých emailů a posílá tyto zprávy do celého světa.

Loni během jediného dne NSA nasbírala 444.743 emailových adress, na serveru yahoo 105.068, Hotmail měl 82.857,  Facebook 33.697 a Gmail 22.880 od nespecifikovaných poradců.

zdroj : presstv.ir       překlad : svobodnenoviny.eu

 

 

Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*