Ruští diplomaté: Britské ministerstvo zahraničí lže o ruských akcích v Sýrii

Ruští diplomaté: Britské ministerstvo zahraničí lže o ruských akcích v Sýrii

Zástupci britského ministerstva zahraničí uvedli v reakci na žádost ruského velvyslanectví v Londýně, že nemají žádné důkazy k prokázání tvrzení o ruském úmyslném bombardování civilistů v syrském Aleppu.   

Ruský velvyslanec ve Velké Británii Alexander Yakovenko napsal otevřený dopis britským poslancům, ve kterém uvedl, že britský parlament bezdůvodně obvinil Rusko a Sýrii z bombardování civilistů, zatímco britský ministr zahraničí se Boris Johnson snažil kvalifikovat akce Ruska jako válečné zločiny.

Před deseti dny, Rusko požádalo Spojené království, aby poskytlo nějaké důkazy prokazující tvrzení Johnsona, sdělil také Yakovenko. V případě, že Spojené království nebude schopno poskytnout nějaké důkazy, Moskva bude vnímat toho obvinění jako „nehorázné lži“, které slouží k zajištění ochrany teroristům an-Nusrá a popřípadě britských sil v Sýrii.“

„Podstatou odpovědi, kterou jsme obdrželi, bylo tvrzení, že britská strana nemá žádné takové důkazy,“ uvedl Yakovenko.

Kromě toho, Boris Johnson, který hovořil v britském parlamentu, odkazoval na informace nalezené na sociálních sítích, uvedl ruský úředník.

Podle ruského diplomata, je to velice matoucí způsob diplomacie, jelikož tak vážná obvinění by měla být podložena seriózními důkazy.

Dne 11. října, britský ministr zahraničí Boris Johnson zaútočil na Rusko poté, co obvinil ruské letectvo z bombardování humanitárního konvoje v Sýrii, k němuž došlo asi před měsícem. Johnson se odkazoval na veřejně dostupné satelitní snímky, které údajně prokazují, že nálet na konvoj byl proveden v noci ruským letounem.

 

(PRAVDA/ svobodnenoviny.eu Ilustrační obrázek Foto: Pravda.ru)
Loading...

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*