Ruský zákonodárce se vychloubal, že systémy protivzdušné obrany S-700 mohou sestřelit celou planetu

Ruský zákonodárce se vychloubal, že systémy protivzdušné obrany S-700 mohou sestřelit celou planetu

Na začátku tohoto měsíce se ukázalo, že Moskva dodala Sýrii systémy protivzdušné obrany S-300, což vyvolalo obavy v Izraeli a ve Spojených státech. Tento krok následoval po náhodném sestřelu ruského letounu Il-20, ke kterému došlo dne 20. září.Ruský poslanec Vladimir Žirinovský, který vedl nacionalistickou Liberální demokratickou stranu (LDPR) od 90. let, se prořekl, že Rusko údajně vlastní systémy protivzdušné obrany „S-600“ a „S-700“.

Toto šokující „odhalení“ přišlo, když okázalý 72letý zákonodárce připomněl nedávnou dodávku systému protivzdušné obrany S-300 do Sýrie.

„S-300 je zajímal (Spojené státy),“ uvedl při rozhovoru o aktuálních událostech, jehož hostitelem byl novinář Vladimir Soloviev. „Dříve S-300 nevěnovali pozornost, ale nyní se bojí, protože se Izrael, blízký spojenec USA bojí – S-300 jsou blízko. Každý letoun – nejen izraelský – každý vojenský tryskáč může být zničen.“

„Američané jsou obecně vyděšeni, bojí se, že nejlepší systém protivzdušné obrany na světě je ruský S-300. A my máme také S-400, S-500, S-600 a S-700. Můžeme sestřelit celou planetu a žádné letadlo nebude schopné vzlétnout,“ uvedl poslanec s úsměvem.

Jeho prohlášení vyvolalo výbuch smíchu jiného hosta v show a potlesk publika. Hostitel poté zažertoval a varoval Žirinovského, aby neprozrazoval všechna tajemství, a aby nehovořil o obávaném „systému S-1500“.

Poslanec varování odmítl a uvedl, že pomyslný systém S-700 „zablokuje všechny na startovních místech, a to bude poslední rána ruského systému protiraketové obrany.“

Ruská armáda spustila v roce 2007 systém protivzdušné obrany S-400. Model S-400 byl vytvořen na základě ruských systémů S-300, ale má výrazně lepší výkonnostní schopnosti z hlediska efektivity, oblasti pokrytí, stejně jako rozmanitosti cílů. Zpočátku byl S-400 označen jako S-300PM3 a byl záměrně navržen tak, aby vypadal jako S-300, takže nepřítel nemohl rozpoznat, o jaký systém se jedná.
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*