Ruský senátor: „Británie riskuje, že bude vymazána z povrchu Země“

Ruský senátor: „Británie riskuje, že bude vymazána z povrchu Země“

Spojené království, které nedávno prohlásilo, že by mohlo provést preventivní jaderný útok  „za nejvíce extremních okolností,“ hrozí nebezpečí, že bude „vymazáno z povrchu Země,“ řekl zástupce šéfa ruského sněmovního výboru.

„Prohlášení ministra obrany Spojeného království Michaella Fallona vyžaduje tvrdou reakci a nebojíme se zajít příliš daleko. Toto prohlášení může být v nejlepším případě považováno za součást psychologické války, která v tomto kontextu vypadá obzvláště nechutně,“ napsal Frants Klinševič na Facebooku.

„Je zde zcela přirozená otázka: jaká země by mohla být primitivním cílem Spojeného království?“ Uvedl zástupce vedoucího Federálního výboru pro obranu a bezpečnost.

V případě, že Spojené království udeří na jadernou mocnost, pak „spojené království, které nemá rozlehlé území, bude protiútokem doslova vymazáno z povrchu Země,“ uvedl Klinševič.

V případě, že Británie zaútočí na nejadernou mocnost, tak to připomene americký jaderný útok na Hirošimu a Nagasaki, dodal ruský představitel.

Klinševičovy poznámky přišly poté, co Fallon v pondělí uvedl, že Spojené království je připraveno provést preventivní jaderný útok proti všem nepřátelům, a to i v případě, že by Británie nebyla napadena.„Za nejvíce extremních okolností jsme dali jasně najevo, že nemůžeme vyloučit použití jaderných zbraní jako první úder,“ uvedl Fallon v programu BBC Today, nicméně, neuvedl, co znamená, „nejvíce extremní okolnosti.“

„Celá věc o odrazení je, že musíte nechat nejistotu v mysli každého, kdo by mohl pomyslet na to, použít zbraně proti této zemi,“ řekl Fallon.

Čtyři ponorky Spojeného království působící v rámci jaderného programu Trident budou obnoveny po loňském hlasování v Poslanecké sněmovně. Očekává se, že tento krok bude stát až 225 miliard britských liber (asi 6700 miliard korun) a v současné době probíhá horká debata mezi konzervativními a labouristickými stranami.

Nedávná zpráva institutu OSN pro výzkum odzbrojení (UNIDIR) ukázala, že hrozba „náhodné nebo úmyslné“  detonace jaderných zbraní je „pravděpodobně nejvyšší za 26 let od pádu Sovětského svazu kvůli zhoršujícím se vztahům mezi jadernými velmocemi.

 

(RT/ svobodnenoviny.eu)
Reklama

loading...
Loading...

Reklama

Podobné články

Svoboda a demokracie zrušeny

Svoboda a demokracie zrušeny

Svět se změnil. Pamatujeme dobu, kdy byly Spojené státy považovány za nejstabilnější demokracii, kde si…

Zanechte odpověď

Or

Váš e-mail nebude zobrazen. Označené pole vyplňte *

*